GÜNDEM

40 BİN KİŞİ ADINA TAYTAK’A TEŞEKKÜR

4 mahalle muhtarı, lise taleplerinin yerine getirilmesinde büyük desteği olan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’a teşekkür etmek için Harb-iş semtinde misafir ettiler. Muhtarlar, 40 bin nüfuslu Harb-iş semtine biri lise, diğeri anaokulu olmak üzere iki tane okulun yapılmasının önünü açtığı için Milletvekili Taytak’a teşekkür ettiler.

Afyonkarahisar ziyaretleri sırasında 4 mahalle muhtarı, lise taleplerinin yerine gelmesinde büyük desteği olan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’a teşekkür etmek için Harb-iş semtinde misafir ettiler. Taytak’a, MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, Teşkilatlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kahveci, İl Sekreteri Beytullah Bostancı, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal, İl ve İlçe yönetim kurulu da eşlik etti. Taytak, Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya, Nazmi Saatçi Mahallesi Muhtarı Şura Köylü, Ali İhsan Paşa Mahallesi Muhtarı Nazmi Bülbül, Kocatepe Mahallesi Muhtarı Serkan Keser ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

YALÇINKAYA, “ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN”

Muhtarlar adına konuşan Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya, 40 bin nüfuslu Harb-iş semtine biri lise, diğeri anaokulu olmak üzere iki tane okulun yapılmasının önünü açtığı için Taytak’a teşekkür etti. Yalçınkaya, “Allah sizden razı olsun. Malumunuz biz geçen sene dokuzuncu ayda 4 mahalle muhtarı olarak mülkiyeti PTT’ye ait olan kalegörünmez tesisleri içinde bulunan arsaya lise yapılması ile ilgili müracaat etmiştik. Ama olumlu bir sonuç elde edememiştik. Bu konuyu MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan aracılığıyla size arz etmiştik. Allah razı olsun siz desteğinizi esirgemediniz. Yoğun çalışmalar sonucunda lise yapımı için imzalar atıldı. Sayenizde arsa milli eğitim müdürlüğüne geçti. Nasip olursa en kısa zamanda okul yapımı başlanacak. Tabi bundan önce sizden anaokulu talebimiz vardı. Allah razı olsun bunu da çözdünüz. Harb-iş semtimize iki tane okulun yapılmasının önünü açtınız. Bu vesile ile ben başta Sayın Milletvekilimiz Mehmet Taytak’a, Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e, Vekillerimize, Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın’a, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez, Sayın Milli Emlak Müdürümüz Mustafa Akıllıbaş’a ve PTT Başmüdürümüz Mehmet Örsdemir’e teşekkür ediyorum. Ayrıca, MHP İl Başkanımız Mehmet Kocacan ve teşkilatına da teşekkür ediyorum. Biran önce okulumuzda zil sesini duymak istiyoruz” dedi.

TAYTAK, “OKULUMUZUN ZİLİ ÇALDIĞINDA HEP BİRLİKTE BUNUN MUTLULUĞUNU YAŞAYACAĞIZ”

Muhtarlar ve vatandaşlar kadar heyecanlı olduğunu söyleyen Milletvekili Taytak, “İnşallah okulumuz yapılıp zil çaldığında hep birlikte bunun mutluluğunu yaşayacağız” dedi. Taytak, “O gün partimize ziyarete geldiğinizde siz bana okul talebinizi ilettiğinizde en az sizler kadar heyecanlandım. Allah’ım bu güzel hizmeti bana nasip et. Demek ki bende görülmüş bunun karşılığı ki bizde mahcup etmedik. İnşallah okulumuz yapılıp zil çaldığında hep birlikte bunun mutluluğunu yaşayacağız. Muhtarlarımız kendi işlerinden çok bu lise konusunu takip ettiler. Süreç içerisinde hep diyalog içindeydik. Cumhur ittifakı ruhu içerisinde başta bakanlarımıza, milletvekili arkadaşlarıma, Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e,

Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kocacan, “Muhtarlarımızın talebini vekilimize ilettik”

Muhtarların lise talebini Milletvekili Taytak’a ilettiklerini söyleyen MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, okulun kısa zamanda yapımının başlanacağını belirtti. Kocacan, “4 mahalle muhtarımız biri lise, diğeri anaokulu olmak üzere iki tane okulun yapımı ile ilgili bize talepte bulunmuşlardı. Bizde konuyu sayın vekilimize ilettik ve muhtarlarımızla bir araya geldik. Bu süreçte vekilimiz Ankara’da yoğun bir mesai içersine girerek arsanın milli eğitim müdürlüğüne devrini sağlamıştır. İnşallah yakın bir zaman içerisinde okulumun yapımına başlanacaktır” dedi.