GÜNDEM

    41 KERE MAŞALLAH

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla düzenlenen ‘Sünnet Şöleni’ Zafer Meydanı’nda halkımızın yoğun ilgisiyle gerçekleşti. 59 çocuk erkekliğe ilk adım atarken, aileleri ve yakınları da o anlara şahitlik etti.

Göreve geldiği ilk günden itibaren halkın hizmet yolunda çalışmaya devam eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, erkekliğe ilk adımı atmak isteyen çocukları da unutmadı. Zafer Meydanı’nda başlayan sünnet şöleni ilk olarak gönüllü vosvoscuların ve klasik otomobil tutkunlarının oluşturduğu araç konvoyu ile devam etti. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı motorize Yunus ekipleri de araç konvoyuna eşlik etti. Şehir turunun ardından sünnet şöleni Belediye Mehter Takımının konseri ile sürdü. Kına gecesi öncesi çocuklara ve ailelerine belediye tarafından ikramlarda bulunuldu. Erkekliğe ilk adımını atan çocuklarla Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek yakından ilgilenerek fotoğraf çektirdi.

“MUTLUYUM VE GURURLUYUM”

Programda konuşan Başkan Zeybek, 59 çocuğun erkekliğe ilk adım atmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Pandemi’den dolayı 2020 yılında sünnet şöleni yapamadıklarını hatırlatan Zeybek başkan şöyle konuştu; “1 Temmuz tarihinden itibaren normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte arkadaşlarımızla istişarelerde bulunarak Belediyemiz Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz ile şölenimizi gerçekleştirme kararını aldık. Şuan 59 çocuğumuzla Resulullah’ın sünnetine uygun olarak bu şölenimizi gerçekleştireceğiz. Bundan dolayı hem mutluyuz, hem gururluyuz hem de sizlere hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz. Rabbim ailelerimize çocuklarının mürvetlerini de göstermelerini diliyorum.”

“HALKIMIN HER ZAMAN EMRİNDEYİM”

‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışıyla halka hizmet etmek için yola çıktıklarını dile getiren Başkanı Mehmet Zeybek, “Biz sizlerin hizmetkârıyız. Efendilik olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Göreve geldiğimiz günden itibaren de vatandaşımızın hizmetinde olmaya gayret sarf ettik. Bundan sonra da görev sürem boyunca sizlerden hiçbir zaman ayrım olmadan sizlerin emrinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

DUALAR EDİLDİ

Başkan Zeybek’in konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. İl Müftüsü Sinan Kazancı tarafından yapılan duanın ardından sünnet şöleni çocuklara yakılan kına ile sona erdi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Sünnet Şölenine Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek’in yarı sıra AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Belediye Başkan Yardımcılarımız Murat Öner ve Süleyman Karakuş, İl Müftüsü Sinan Kazancı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, İl Genel Meclis Üyesi Ali Karkı, AK Parti İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur, protokol üyeleri, aileler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

59 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI

Kına gecesinin ardından Park Hayat Hastanesinde 59 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Hastane bahçesinde düzenlenen törenle sünnet olan çocukların aileleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, daha sonra sünneti gerçekleşen çocukları ziyaret ederek, onlara çeşitli hediyeler takdim etti. Ailelere iyi dileklerini ileten Zeybek başkan, “Her zaman halkımızın yanındayız. Sünnet şölenimize katkı sağlayan ve çocuklarımızın sünnetini gerçekleştiren Park Hayat Hastanesi ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Muhtarlık ve Sosyal İşler Müdürümüz Mustafa Demiröyük ve ekibine hazırladıkları sünnet şöleninden dolayı da teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecek” dedi