EKONOMİ GÜNDEM İLÇE HABERLERİ POLİTİKA

MHP SEZER “EMANETE ASLA İHANET ETMEYECEĞİZ”

 

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt’un, çekileceği yönünde ahlaksız ifadeler ortaya atıldığını söyledi. Bu ifadelerin gerçek dışı olduğunun altını çizen Taytak, “MHP hiçbir gün çekilmedi. 1980 öncesi ve sonrası binlerce şehit verdik çekilmedik. Kenara gelmedik. Bizim adayımız Sezer Küçükkurt’tur. Başaracağız, ok yaydan çıktı” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan adaylarının tanıtım toplantısı Akrones Termal Otel’de gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, başta olmak üzere MHP’nin Belediye Başkan adayları tanıtıldı.

AFYONKARAHİSAR’IN HİZMETİNE TALİBİZ

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, tanıtım toplantısında partililere hitap etti. Başkan Adayı Küçükkurt, “MHP’nin 55. yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta Afyonkarahisar’ımızın hizmetine talibiz. Şahsıma güvenerek belediye başkan adaylığı görevini tevdi eden MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, MHP teşkilatlarına şükranlarımı sunuyorum. Afyonkarahisar, M.Ö 4 binlere uzanan tarihi, Kutalmışoğlu Süleyman Şah’tan bugüne taşıdığı Türk-İslam mührü, Türkiye’yi birbirine bağlayan yolların kavşak noktası olmasından kaynaklı jeopolitik konumu, doğal ve tarihi güzellikleriyle Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının parlayan yıldızı, yükselen değeri, marka şehri olma hakkına sahiptir. Bu kadar avantajına rağmen, yıllar yılı biriken sorunları artık kronikleşmiş, ihmaller yüzünden kabuğunu kıramamış, kırsalından verdiği göçler nedeniyle genel il nüfusu azalmış, yaşana bilirlik endeksinde gerilerde yer almış bir şehir manzarasıyla karşı karşıyayız. Yeni nesil belediyecilik vizyonumuzla trafik sorununu, otopark sorununu ortadan kaldıracağız. Her türlü afete karşı hazırlıklarımızı süratle tamamlayacağız. Çağdaş, kalkınmacı, katılımcı, şeffaf belediyecilik vizyonumuzla Afyonkarahisar’ımızı bir kültür ve turizm şehri haline getireceğiz. MHP belediyeciliğinde Afyonkarahisar, insanların geçerken uğradığı değil; özellikle gezmek görmek için geldiği bir şehir haline gelecek. Enerji politikalarımızla kaynaklarını değerlendiren, kendi enerjisini kendi üretebilen bir belediye yaratacağız. Atalarımızın mirası tarihi Afyon’u gelecek nesillere sapasağlam devredebilmek adına koruyucu ve geliştirici restorasyon politikaları uygulayacağız. Sosyal donatı alanı kavramını çay bahçesi vizyonsuzluğunun ötesine taşıyacağız. Mahallelerimizin can damarları, ocak başları haline getireceğimiz mekânlar olarak tasarladığımız ‘Kent Konaklar’ projemizle her yaştan kadın erkek tüm hemşehrilerimizin sosyalleşme, eğlence, spor ve eğitim ihtiyacını karşılayacağız. İmar düzenlemelerinde bilimsel verilerin rehberliğinde adaletten asla ayrılmayacağız. Toplamda 6 bin konutluk arsa üretip bu arsaları dar gelirli hemşehrilerimizin konut sahibi olabilmesi için kullanacağız. İstihdam projelerimizle hem şehrimizde işsiz bırakmayacağız, hem de Afyonkarahisar’ı göç alır hale getireceğiz.” diye konuştu.

“EMANETE ASLA İHANET ETMEYECEĞİZ”

“Bizim belediyeciliğimizde Afyonkarahisar, havasıyla, suyuyla, yeşil alanlarıyla örnek bir şehir haline gelecek.” diyen Küçükkurt, “Bizim belediyeciliğimizde Afyonkarahisar, sabahları insanların arı gibi işlerine koştuğu bir üretim şehri olacak. Bizim belediyeciliğimizde Afyonkarahisar, hizmet kovalayan, yazın-kışın kuyruklarda bekleyen insanların değil, hizmeti mahallesinde, kendi muhitinde alan insanların şehri olacak. Bizim belediyeciliğimizde Afyonkarahisar, sadece insanlarının değil, sokak hayvanlarının bile mutlu olduğu bir huzur şehri olacak. Bu şehrin her mahallesini, her sokağını bilirim. Elbette ki sorunlarını en iyi bilenlerden birisiyim. Trafik sorununun çözümü bizdedir. İşsizliğin, konut sıkıntısının, yoksulluğun, çiftçimizin pazar sıkıntısının çözümü bizdedir. Siyasi hırslarla çözümsüzlüğe itilen kentsel dönüşümün çözümü bizdedir. Bu şehri tanıyoruz. Bu şehri biliyoruz. Bu şehri seviyoruz. Bu şehrin insanlarını seviyoruz. Afyonkarahisar’da yaşayan her bir yurttaşımıza gönlümüzde yüreğimizde yer vereceğiz. Her bir yurttaşımızı Mete Han’dan bugüne gelen Türk devlet geleneğinin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 55 yıldır takip edegeldiği ‘Önce Ülkem ve Milletim’ anlayışının ve Yüce Yaradan’ın bizlere emaneti olarak göreceğiz. Emanete asla ihanet etmeyeceğiz. Hedefimiz ‘Dik baş, tok karın, mutlu yarın’dır. Bu hedefe ulaşmak için projelerimiz hazırdır. Ekibimiz hazırdır. Bu kutlu hedefte bizimle yürüyen, bize inanan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ SÖZLERİNİ YERİNE GETİRDİ

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, programın son konuşmasını yaptı. “Düğün günümüzde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” diyen Milletvekili Taytak, “Tanıtım toplantımızın sebebi bilindiği üzere mahalli seçimlerdir. Buraya kolay gelinmedi. Engin tecrübesiyle MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci beyefendi ve aylardır sabah akşam tüm ilçeleri tarayan oralarda MHP’ye gönül veren, hizmet etmek isteyen değerli Belediye Başkan adaylarımızı süzgeçten geçiren MHP İl Başkan Yardımcılarımıza, teşkilat üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Geçen seçimlerde Ahmet Kahveci, Doğan Şimşek, Beytullah kardeşimiz uğraşıp çalıştılar. 15 belde iki ilçede MHP Belediye Başkanlıklarını başarıyla aldı. Belediye Başkanlarımız sözlerini 1,5 yılda yerine getirdiler. Hep onların arkalarında olduk. Kardeşlerimizin sözlerinin yerine getirilmesi için çalıştık çabaladık. Ankara’da bizim için her kapı açık. Hizmet aldığımız alanlar bize destek verdiler. Bu durum Cumhur İttifakı birlikteliği bakanlarımız sayesindedir.” ifadelerini kullandı.

MHP’li Belediye Başkanlarının gösterdikleri performansla örnek olduklarını dile getiren Milletvekili Taytak, şunları kaydetti:

“Bu zamana kadar örnek olan Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Adaylarımız beldelerinde, ilçelerinde ve Karahisar Kalesinde üç hilalin bayrağı dalgalanacak. MHP özü, sözü ve ruhuyla mertçe yaşar. Ne dediysek odur, ne yapacaksak odur. 15 Temmuz akşamı herkes evine saklanırken Liderimiz, Büyüğümüz MHP Genel Merkezi ışıklarını sabaha kadar yaktırıp ayrılmadı. Cumhur ittifakı vardır diyerek hiçbir şey istememiştir. 30 büyük ilde ittifak vardır. 22 ilde ittifak yoktur. Afyonkarahisar’da kendi bayrağımız üç hilallimizle seçime gidiyoruz. MHP’nin adayı çekilecek deniliyor. MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, namusumuzdur, şerefimizdir. MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt çekilecek diye ahlaksız ifadeler var. Kimlerin bu ahlaksız ifadeleri ortaya koyduğunu biliyoruz. MHP hiçbir gün çekilmedi. 1980 öncesi ve sonrası binlerce şehit verdik çekilmedik. Kenara gelmedik. Biz adayımıza aday adayısın demedik. Mertçe gidip adaylık teklif ettik, O da bize, ‘Bu bana gururdur, şereftir,’ dedi ve yola çıktık. Başka partiler gibi 5 kişiye göz kırpmadık. Bizim adayımız Sezer Küçükkurt’tur. Başaracağız, ok yaydan çıktı. Dönmeyeceğiz. Toplantıya gelmeden Liderimizin elini öptüm. Seçim sonucu üç hilali Afyonkarahisar genelinde dalgalandırmamızı istedi.”

İŞTE MHP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

S.NO  İL VE İLÇE                 BELEDİYENİN ADI              ADAY ADAYI

1         AFYONKARAHİSAR           MERKEZ                               SEZER KÜÇÜKKURT

2         AFYONKARAHİSAR           BEYYAZI                                ASIM ALTINTAŞ

3         AFYONKARAHİSAR           ÇAYIRBAĞ                            RAŞİT KOÇAK

4         AFYONKARAHİSAR           ÇIKRIK                                              İBRAHİM ÇETİNAKTI

5         AFYONKARAHİSAR           DEĞİRMENAYVALI                        AHMET KIZILKAYA

6         AFYONKARAHİSAR           ERKMEN                               MUSTAFA AKALIN

7         AFYONKARAHİSAR           FETHİBEY                             MUSTAFA ÖZDEMİR

8         AFYONKARAHİSAR           GEBECELER                          MEDET SUNA

9         AFYONKARAHİSAR           IŞIKLAR                                            EROL ÖZAĞIL

10       AFYONKARAHİSAR           KOCATEPE (BÜYÜKKALECİK)      MUSTAFA ÇINGIRAK

11       AFYONKARAHİSAR           NURİBEY                              ABDULLAH ÇAKMAK

12       AFYONKARAHİSAR           SALAR                                               GAZİ AVŞAR

13       AFYONKARAHİSAR           SUSUZ                                              İBRAHİM IŞILAK

14       AFYONKARAHİSAR           SÜLÜMENLİ                        HÜSEYİN VAROL

15       AFYONKARAHİSAR           SÜLÜN                                              ŞÜKRÜ BACAK

16       BAŞMAKCI               MERKEZ                               NEVZAT TEZCAN

17       BAYAT                                   MERKEZ                               MUHAMMET ALİ DERE

18       BOLVADİN               MERKEZ                               DERVİŞ AYNACI

19       BOLVADİN               DİŞLİ BELDESİ                                 AHMET MERT

20       BOLVADİN               ÖZBURUN                            BÜNYAMİN ÖZDEMİR

21       ÇAY                            MERKEZ                               SELİM BAYRAM

22       ÇAY                            PAZARAĞAÇ                                   YASİN ŞAHİN

23       ÇAY                            KARACAÖREN                                MUHTEREM ALGÜL

24       ÇOBANLAR              KOCAÖZ BELDESİ              HALİL YAKUP DEMET

25       DİNAR                                   HAYDARLI                            KADİR ÖCEL

26       DİNAR                                   TATARLI                               MUSA KAYER

27       DAZKIRI                    MERKEZ                               ALİ ATAY

28       EMİRDAĞ                 MERKEZ                               HÜSEYİN DURAN

29       EMİRDAĞ                 DAVULGA                            SALİH GÜNDOĞAN

30       EMİRDAĞ                 GÖMÜ                                              RAMAZAN ERYILDIZ

31       HOCALAR                 MERKEZ                               HÜSEYİN ONUR TURAN

32       İHSANİYE                 İHSANİYE MERKEZ            HAMİT ÇAKIR

33       İHSANİYE                 KAYIHAN                              ÖMER ŞAHİN

34       İHSANİYE                 DÖĞER                                             MEHMET DEMİREL

35       İHSANİYE                 GAZLIGÖL                            ALİ KIRKPINAR

36       İHSANİYE                 YAYLABAĞI                          SEYDİ AHMET SİVRİTEPE

37       İSCEHİSAR               MERKEZ                               NECATİ GÜNSEL

38       İSCEHİSAR               SEYDİLER                             H.HÜSEYİN TOKDEMİR

39       KIZILÖREN               MERKEZ                               ALİ EROL

40       SANDIKLI                 MERKEZ                               MELEK YAVUZ

41       SİNANPAŞA             AHMETPAŞA                                  EYUP YAKAN

42       SİNANPAŞA             AKÖREN                               CAFER CANDAN

43       SİNANPAŞA             DÜZAĞAÇ                            SELÇUK ÇETİNKAYA

44       SİNANPAŞA             GÜNEY                                             ZAFER BARİN

45       SİNANPAŞA             KILIÇARSLAN                                  HALİL ÇELEBİ

46       SİNANPAŞA             KIRKA                                               BEKİR UYKAN

47       SİNANPAŞA             KÜÇÜKHÜYÜK                                OSMAN ATEŞ

48       SİNANPAŞA             SERBAN                                ŞAHABETTİN ÇAKIR

49       SULTANDAĞI                      MERKEZ                               CEYLAN KESKİN

50       SULTANDAĞI                      YEŞİLÇİFTLİK                                   ÖZKAN ALKIN

51       ŞUHUT                                  MERKEZ                               MUHİTTİN ÖZAŞKIN