EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM İLÇE HABERLERİ KÜLTÜR-SANAT MAGAZİN POLİTİKA SON DAKİKA

AK PARTİ ULUÇAYDAN 109 PROJE

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın proje tanıtım programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Proje tanıtım programında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Üstlendiği her görevi büyük bir başarıyla icra eden Sayın Uluçay’ı dinamizmi ve enerjisi ile Afyonkarahisar için büyük bir fırsat olarak görüyorum” dedi. 109 proje açıklayan Uluçay’da kentsel dönüşümden sosyal projelere teknolojiden trafiğe kadar çok önemli müjdeler verdi.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın proje tanıtım programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Nevşehir Milletvekili ve İl Koordinatörü Emre Çalışkan, AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Dayı, AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Dr. Hasan Arslan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz ve teşkilat mensupları da katıldılar.

“Afyonkarahisar Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya devam edecek”

Proje tanıtım toplantısında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay’ın projelerini anlatırken duyduğu heyecana ortak olmak ve bir Afyonkarahisarlı hemşehriniz olarak yapılacak hizmetleri görmenin mutluluğu içerisindeyim. Millete hizmet aşkıyla göreve talip olan Türkiye’de ve şehrimizde neler başardıklarını biliyoruz. Bugün de aşk ile koşup yorulmayan AK Kadrolar hizmetinize yeniden talip. AK Parti kuruluşundan bu yana her zaman kadrolarımıza teveccüh gösteren Afyonkarahisar inanıyorum ki 31 Mart‘ta da bizlere yeni bir zafer armağan edecektir. Sevgili hemşehrilerim az sonra belediye başkan adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay’ın her kesimin ihtiyaçlarını karşılayacak hepsi gerçekçi ve ayakları yere basan vizyoner projelerini göreceksiniz. Kendisi projeleriyle gelecek 5 yıla dair hedeflerini ortaya koyuyor. Sayın Uluçay’ın özellikle Bakanlığımızın faaliyet alanı olan sosyal politikalar konusunda gösterdiği hassasiyet, kapsamlı projeleri var. Bunlar arasında mahalle yaşam merkezi, mutlu aile merkezi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi, engelsiz parkı ve gündüz yaşam merkezi projeleri ve daha niceleri insanımıza hak ettiği değeri verecek etkin adımlar olacaktır.

Genelde Bakanlığımız yerelde de AK Belediyeler sosyal politikalarını güçlendirerek vatandaşımıza hizmette sınır tanımadı tanımayacak. Her alanda marka haline gelen AK Parti Belediyeciliği’nin en başarılı örneklerinden biri olan Afyonkarahisar inanıyorum ki Sayın Uluçay’ın yönetiminde de Türkiye’nin örnek şehirlerinden biri olmaya devam edecek. Bu noktada Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in de şehrimize çok hizmet, çok emek verdiğini belirtmek istiyorum. Ondan önceki belediye başkanlarımızda aynı şekilde buradan onları da selamlamak istiyorum. Şimdi de Sayın Zeybek’ten Hüseyin Ceylan Uluçay ile hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

İnanıyorum ki hemşerilerim yine tercihini eser ve hizmet siyasetinden, AK Belediyecilikten yana kullanacak. Değerli hemşehrilerim AK Parti Türkiye’de ahlaklı, ilkeli siyasetin öncüsü olmuş değerlerini siyasetin önüne koyan nice başarılı insanlar yetiştirmiştir. Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayımız Sayın Uluçay’da AK Parti teşkilatımızın her kademesinde gençlik kollarından tutunda il başkanlığına kadar her görevde yer almış, gönül ve dava insanıdır onu da tebrik etmek istiyorum. Bu dava insanı şu anda bizim adayımız. Çok şükür inşallah önümüzdeki dönemde şehrimize güzel hizmetler de sunacak. AK Parti İl Başkanlığı döneminde her bir insanımıza ulaşan, Afyonkarahisar’da AK Parti’nin yenilikçi vizyoner bakış açısını en iyi şekilde temsil eden Sayın Uluçay’ın memleketine hizmeti şimdi de belediyecilik alanında sürdürecek. Birçok şehrimizin kavşak noktası konumunda olan Afyonkarahisar inanıyorum ki Sayın Uluçay’ın projeleri ile kültür, turizm ve ticarette de Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya devam edecek.

“Sayın Uluçay’ı Afyonkarahisar için büyük bir fırsat olarak görüyorum”

Sayın Uluçay’ın şehrimizde AK Parti Belediyeciliği’nin yeni temsilcisi olarak büyük başarılara imza atacağına şüphem yok. Değerli hemşehrilerim  Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde belirlenen hedeflerimize her gün bir adım daha yaklaşıyor, eser ve hizmet siyasetinde sınır tanımıyoruz. Kendisinin vizyonu doğrultusunda gençlerimizin yuva kurmasını kolaylaştıracak adımı attık. Burada da öğrendim belediye başkan adayımız inşallah seçildiği taktirde, bizim verdiğimiz desteği yanı sıra önemli bir destekte gençlerimize belediyemizden gelecek. Kendisini bu doğrultuda bu yolda izlediği projeleri için tebrik etmek istiyorum tekrardan. Biliyorsunuz ki gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmesine destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla hayata geçirdiğimiz aile ve gençlik fonuna başvurular başladı. Dün itibarıyla başvuruları internet sitesi üzerinden almaya başladık. Tam olarak bu sabah sekiz itibari ile 1112 gencimiz deprem bölgesinde başlattığımız bu projeye başvurdu. Fona gösterilen yoğun ilgiden dolayı tüm gençlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Kıymetli Afyonkarahisarlılar 31 Mart seçimleri yerel yönetimlerin belirlendiği seçimler olmanın çok ötesinde bir anlama sahip. 31 Mart‘ta Türkiye Yüzyılı’nı şehirlerimizde inşa edecek kadroları inşallah hep beraber seçeceğiz. Türkiye küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerlerken şehirlerimizin de kalkınması, yaşanabilir olması için yerel yönetimlerimize önem veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 1994’ten beri şehircilik ve belediyecilik alanındaki başarılı AK Parti Belediyeciliği olarak adeta markalaştı. İnanıyorum ki Türkiye’de artık bir marka olan AK Parti Belediyeciliği’nin sarsılmaz kalesi olan Afyonkarahisar‘da alışkın olduğu hizmet kalitesini 31 Mart’tan sonra da sürdürecek daha da yükseltecek daha da ileriye taşıyacak. Afyonkarahisarlı hemşehrilerim Türkiye’de kimin hizmet siyaseti yaparak belediyecilik yaptığını yani belediyeciliğin AK Parti’nin işi olduğunu çok iyi bilir. Sayın Uluçay’ın insan odaklı şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışıyla Afyonkarahisar‘ın kısa zamanda örnek şehirlerimizden biri olacağına inancım tam. Üstlendiği her görevi büyük bir başarıyla icra eden Sayın Uluçay’ı dinamizmi ve enerjisi ile Afyonkarahisar için büyük bir fırsat olarak görüyorum. Afyonkarahisar’ın her bir köşesinde hizmet etmek için sabırsızlanan Sayın Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay ve ekibine başarılar diliyorum. Hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum” dedi.

“31 Mart zaferimiz şimdiden mübarek olsun”

Proje tanıtımlarından önce bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Bu mübarek cuma gününde bizleri kırmayarak bu salonu doldurduğunuz için bizim projelerimizi bizden daha çok önemsediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın bakanım değerli milletvekilleri değerli başkanlarım biz AK Parti Afyonkarahisar Teşkilatları olarak ve AK Parti, AK Dava olarak her zaman sizleri ve  Sayın Cumhurbaşkanımızı en yüksek oy oranıyla temsil ettik. İnşallah 31 Mart akşamında da sizlerin önderliğinde milletvekillerimizin destekleriyle Sayın Cumhurbaşkanımız ve sizlere Afyonkarahisar’ı en yüksek oy oranıyla belediyeyi hediye edeceğiz. Zaferimiz şimdiden mübarek olsun diyorum. Bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı sizlere sonsuz teşekkür ediyorum.

“Afyonkarahisar’ımıza yakışır projelerimiz hayırlı uğurlu olsun”

Konuşmasına şöyle devam eden Uluçay, “Özgeçmişimde belirtildiği üzere AK Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı dönemimde Afyonkarahisar‘ın her bölgesinin karış karış özellikle merkezde her mahallesini, her sokağını her derdini bilen bir il başkanı olarak görev yaptım. Hemşehrilerimizin fikirlerini alarak Afyonkarahisar‘a yapılması gereken, tamamlanması gereken ve 20 yıldır yapılan hizmetlerine üzerine eklenmesi gereken projeleri bir çalışma yaparak ortaya koyduk. Bu bizim için zor olmadı çünkü Afyonkarahisar’ın her mahallesine her sokağına hâkim bir başkan olarak, Ankara’da kimlerle görüşmemiz gerektiğini, Ankara’da nasıl bir bağlantı kurmamız gerektiğini gayet iyi bilen bir başkan olarak sizlerin destekleriyle bu projeleri inşallah hayata geçireceğiz. Bu projelerimiz toplumun tüm kesimlerine ayrı ayrı dokunan ayrı ayrı hitap eden projelerdir. Tabii ki bizler AK Parti olarak her bir kuruşun her bir yatırımın israf olmaması adına elimizden gelen gayreti hassasiyeti gözetmek durumundayız. Çünkü Beytül-mal’a en küçük Allah korusun zarar getirmeme bilincinde olan AK teşkilatlar olarak, 20 yıldır Afyonkarahisar’ı geliştirdik büyüttük. İnci haline getirdik. Bu vesile ile ben bir kez daha emeği geçen Abdullah Kaptan Başkanımız Burhanettin Çoban Başkanımıza ve görev yaptığımız büyüğümüz abimiz Mehmet Zeybek Başkanımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bazı noktalarda eleştiriler olabilir. Tabii ki Afyonkarahisar her şeyin en iyisine layık biz de eleştirilere açığız. Ancak şunu bilmeyenler için söylüyorum; diğer illerde nüfus azalırken diğer illerde istihdam azalırken Afyonkarahisar’da istihdam artıyor nüfus artıyor yatırımlar artıyor.  Bu AK Parti’nin becerisidir, AK Parti’nin çalışkanlığıdır ve davamızın teşkilatımızın, çalışkanlığıdır. Bu hususlarında özellikle bilinmesini rica ediyorum. Biz Cumhuriyetimizin 100. yılında Afyonkarahisar’ımıza 100 proje yakışır dedik. 100 projemiz 109 oldu. Şimdiden kıymetli hemşehrilerime Afyonkarahisar’ımıza projelerimiz hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Uluçay, toplantıda 109 proje açıkladı. Kentsel dönüşümden sosyal projelere teknolojiden trafiğe kadar çok önemli projelerin müjdesini veren Uluçay belediye personelini de unutmadı. Uluçay refah seviyesinin yükseltileceği ve belediye personelinin çok uygun fiyata konutların yapılacağını müjdeledi. Uluçay ayrıca dar gelirli hemşehrilerimiz için de konut yapılacağını duyurdu.