GÜNDEM

Batman Üniversitesi İle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Akademisyen-öğrenci Buluşmaları İş Birliği Protokolü İmzalandı

Valimiz Ekrem CANALP ve Eşi Dr. Ayten CANALP hanımefendi, Valiliğimiz himayelerinde Batman Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile yürütülecek olan Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları projesinde görev alacak akademisyenleri Vali konağında düzenlenen kahvaltı programında ağırlayarak, projenin iş birliği protokolü imzalandı.

İmza protokolünden sonra bir konuşma yapan Valimiz, akademisyenlerin öğrencilerle buluşmasının öğrencilerin hayatlarında çok önemli etkiler bırakacağının altını çizerek, ’Bu buluşmalarda öğrenci daha üniversiteye gitmeden, üniversitenin kokusunu hissetmiş olacak ve üniversitenin nasıl bir yer olduğu konusunda zihninde çok önemli etkiler bırakacaktır. Bu projenin gerçekleştirilmesinde siz değerli hocalarımızın da çok istekli olduğu bilgisi Rektörümüz tarafından benimle paylaşıldı.

Bu eğitim-öğretim yılında öğrencilerimiz ile bir araya geldiğiniz zaman öğrencilerimizin hayatlarından nasıl bir değişim yaratacağınızı hissedeceksiniz. Bu proje ile birlikte Batmanlı evlatlarımız, üniversite sınavına çok farklı bir motivasyon ile çalışacaklar. Tercihlerini yaparlarken çıtalarını daha yüksek tutacaklar, hedeflerini gerçekleştirmede daha kararlı olacaklarını düşünüyorum.

Bu projenin kazananı herkes olacak; sizler, evlatlarımız ve aynı zamanda memleketimiz olacak’ dedi.

Bu proje ile Batman’daki ortaokul ve lise öğrencileri ile Batman Üniversitesi’nde görevli akademisyenlerin ders kazanımlarına yönelik, akademik bilgilerin paylaşımı, öğrencilere rehberlik edilerek, rol modellerin tanıtılması ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşılarak, öğrencilerde farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı boyunca 48 öğretim görevlisi gönüllülük esasına dayılı her ay 8 okulda iki saat eğitim faaliyeti gerçekleştirecekler.

Programa; Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve akademisyenler katıldı.

>> RTURKAI.

About the author

aydemir

Add Comment

Click here to post a comment