GÜNDEM POLİTİKA SON DAKİKA

BÖYLE ACILAR BİR DAHA YAŞANMASIN

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde yayımladığı anma mesajında, “11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim, ülkemizi bu tür afetlerden korusun.” dedi.

ASRIN FELAKETİNİ YAŞADIK

Karataş mesajına şöyle devam etti: Asrın felaketi olan, 11 il ve 14 milyon insanımızı etkileyen 6 Şubat depremlerinde 50 binin üzerinde insanımızı kaybettik, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını diliyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına ve aziz milletimize sabr-ı cemiller niyaz ediyorum.

ŞEHİRLERİMİZİ GÜVENLİ HALE GETİRMEYE MECBURUZ

6 Şubat 2023 Pazartesi günü, Türkiye saati ile 04:17’de merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.7 büyüklüğünde ve saat 13:24’de merkez üssü Kahramanmaraş Elbistan olan 7.6 büyüklüğünde iki büyük yoğun yıkıcı deprem yaşadık. Yaşadığımız bu büyük acılardan ders çıkararak bilim ve teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak şehirlerimizi güvenli hale getirmek adına tüm gayretimizi ortaya koymalıyız. Böyle acıların ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremlerde hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.