EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM SPOR HABERLERİ

CHP KÖKSAL “AFYONSPOR HAYATA DÖNECEK”

Köksal: TBMM’de hayalimi gerçekleştirdim, şimdi sıra belediyede

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, karış karış gezdiği Afyonkarahisar’da hemşehrileri ile bir araya gelerek, “Bu şehrin insanlarına hizmet etmek benim en büyük hayalimdi. Bunu TBMM’de gerçekleştirdim şimdi sıra Belediye Başkanı sıfatıyla hizmet etmekte” dedi.

KARAHİSAR KALESİ’NİN KESKİN AYAZINDA KALSAK BİLE SEVDAMIZ YAKAR BU ŞEHRİ

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, soğuk havaya rağmen Afyonkarahisar turunu tüm hızıyla devam ettiriyor. Bu kapsamda her gün esnaf ve vatandaşlarla hasbihal eden Köksal, esnafların hayatını kolaylaştırmak adına çeşitli adımlar atılacağını kaydederek, “Karahisar Kalesi’nin keskin ayazında kalsak bile; sevdamız yakar, kavurur bu şehri… Pazar yerlerinde gerekli çalışmaları yapıp yaz kış hem pazarcı esnafının soğuğa sıcağa maruz kalmadan satış yapmalarını hem de vatandaşların rahatça alışveriş yapmalarını sağlayacağız.” dedi.

ENGELLİ BİREYLERİN HAYATI KOLAYLAŞTIRILACAK

Başkan adayı Köksal, her zaman üzerine basa basa söylediği gibi zorlaştıran değil, kolaylaştıran bir Belediye Başkanı olacağını belirterek özellikle engelli bireylerin de hayatını kolaylaştırmak için atılacak adımları şöyle anlattı: “Engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu akülü araç, beyaz baston, konuşan saat, hasta bezi gibi malzemeleri ücretsiz karşılayacağız. Engelli kardeşlerimizden otopark ücretleri alınmayacak. Belediyemizin engelli birimi, engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözme taleplerini yerine getirme konusunda yardımcı olacak.”

EK HİZMET BİNALARI AÇILACAK

Engelli vatandaşların yanı sıra Afyonkarahisar’da yaşayan herkesin hayatını kolaylaştırmaya kararlı olduğunun altını çizen Köksal, ek hizmet binaları ile hizmette erişilebilirliğin sağlanacağını söyledi. Köksal, planını şöyle örneklendirdi: “Diyelim ki bir amcamız su faturasını yatırmak istiyor, şehir merkezinde belediye binasına gelmek zorunda kalmayacak. Ya da belediyeden rayiç bedelle bir şey çıkartacak, imarla ilgili bir başvurusu olacak, mahallesindeki hizmet birimine ulaşacak ondan sonra internet üzerinden işlem yapılabiliyor. Evine en yakın hizmet birimi neresiyse oraya gidip işini rahatça görebilecek. Hem onun için daha kolay erişim sağlamış olacağız hem de şehir trafiğine girmemiş olacak.”

DAVETLER İÇİN YERLEŞKELER YAPILACAK

Bazı semtlerde halkın kullanımına açık olacak yerleşkeler yaparak toplu davetlerin buralarda gerçekleştirilebileceğini ifade eden Köksal şöyle devam etti: “Semtlerde, Karşıyaka, Uydukent, Çavuşbaş, Mecidiye, Akcin, Paşa Camii yanı gibi 7-8 tane bölge belirledik buralarda taziye evi yapacağız. Cenaze sahipleri oralarda taziyeleri kabul edecekler. O gün belediye olarak ücretsiz yemeğini biz vereceğiz. Yine taziye evlerinde vatandaşlarımız hacı yemeği, asker eğlencesi, mevlüt, kına gecesi, nişan, düğün gibi kullanımlar da yapabilecekler. Bu taziye evleri de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmış ve olumlu sonuçlar almış. Afyonkarahisar’ın da buna ihtiyacı var. Çünkü cenaze sahipleri için bazen kapının önüne çadır kuramıyorsunuz yol küçük ve dar oluyor, evi müsait olmayabiliyor. O zaman gerçekten taziye evi bir ihtiyaç haline gelmiş oluyor.”

AFYON’UN SPOR KULÜPLERİ YENİDEN CAMİAYA KAZANDIRILACAK

Afyonkarahisar’ın kaybedilen değeri olan spor kulüplerini de yeniden camiaya kazandıracağını anlatan Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Afyonkarahisar’da sporu destekleyeceğiz. Kapanan voleybol ve basketbol takımlarımızı yeniden açacağız. Afyonspor’umuzu kurumsallaştırarak ve örnek tesisler kazandırarak kendi gelirlerinin olmasını sağlayacağız. Futbol Akademisi kurarak altyapıdan oyuncu yetişmesine olanak tanıyacağız. Afyok taraftar grubumuz için bina tahsisi sağlayarak deplasmandaki maçlara göndereceğiz.”