EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM POLİTİKA

CHP KÖKSAL” ESNAFI EKONOMİK KRİZE EZDİRMEYECEĞİZ

CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, “Ahilik geleneğini sürdürerek ayakta kalmaya çalışan esnaflarımızı ekonomik krize ve bürokrasiye ezdirmeyeceğiz” diyerek Afyonkarahisar’ın her karışına eşit hizmet götürme sözü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Olucaklılar Derneği’ni (OL-DER), Tuzpazarı, Kasaplar içi, Belediye Çarşısı’nı, Erenler Minibüs Durağı’nı ve Çakırköy’ü ziyaret etti.

CHP Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, sıkmadığım el, çalmadığım kapı kalmayacak diye çıktığı ziyaret turuna tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kahvehaneler, esnaflara ziyaretler düzenleyen Köksal, gittiği yerlerde sevgi seliyle karşılanıyor.

SADECE BENİ MECLİSE GÖNDERENLERİN DEĞİL HERKESİN SESİ OLACAĞIM

Her yaş ve meslek grubundan vatandaşın büyük bir içtenlikle karşıladığı başkan adayı Köksal, Olucaklılar Derneği’ni (OL-DER) ziyaret ederek dernek üyeleri ile bir araya geldi. Kendisini büyük bir teveccüh ile karşılayan dernek mensupları, sorunlarını dile getirip Köksal’ın projelerini dinledi. Köksal, kendisine iletilen her türlü sorunun üzerine gideceğini, hiçbirini görmezden gelmeyeceğini söyledi. Başkan adayı Köksal, açıklamasına şöyle devam etti:

“Ben Afyonkarahisar’ın vekili olarak sadece beni oylarıyla Meclise gönderen hemşehrilerimin değil her köyden, kasabadan, mahalleden birilerinin sesi olmaya çalıştım. Bundan sonra da nasip olursa aynı şekilde her kesimden insanın hizmetinde olacağım. Mecliste haykırdığım sorunlara hemşehrilerimden aldığım yetkiyle belediye başkanı olarak çözüm üreteceğim.”

BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAK GÜCÜ KENDİMDE GÖRÜYORUM

Köksal’ın bir sonraki ziyaret durağı Afyonkarahisar’ın en eski esnaflarının mekanı olan Tuzpazarı, Kasaplar İçi ve Belediye Çarşısı oldu. Esnafların tek tek ellerini sıkan Köksal, yerel esnafın baş tacı olduğunu söyledi. Köksal, esnaf ziyaretleri sırasında kendisine gösterilen ilginin gurur verici olduğunu belirterek beklentileri karşılayacak gücü kendisinde gördüğünü söyledi. Esnaflık kültürünün yaşatılmaya çalışıldığı yerleri destekleyeceğinin sözünü veren Köksal, şöyle konuştu:

“Afyonkarahisar’ımızda ahilik geleneğinin yaşatıldığı bölgelerimizde her şeye rağmen ayakta kalmaya çalışan esnaflarımıza dert ortağı olacağız. Yerel esnafımızı koruyup yücelteceğiz. Esnaflık kültürümüzü yaşatan bu hemşehrilerimizi ekonomik krizlere ve bürokrasiye ezdirmeyeceğiz. Ayakta kalabilmeleri, mücadeleye devam edebilmeleri için her zaman yanlarında olacağız.”

ZAFER KART İLE HEM ESNAF KAZANACAK HEM VATANDAŞ RAHATLAYACAK

Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Her mahalle ve semtte ihtiyaç sahibi olan hemşehlerimize belediyemiz Zafer Kart diye bir kart verecek. Bu kartın içinde para olacak. Bu para ile o semtte, o mahallede anlaştığımız esnafa gidecek. Her mahalle ve semtte kasap var, manav var, bakkal var, manifaturacı var, ayakkabıcı var. İhtiyaç sahibi hemşehrimiz o semtteki anlaştığımız yerel esnafa Zafer Kartla beraber gidecek örneğin manavdan domatesini alacak. Kasaptan etini alacak, bakkaldan ununu, yağını, şekerini alacak. Hem hemşehrimizin ihtiyacı görülecek hem de belediye olarak yerel esnafa bir nebze de olsa katkıda bulunmuş olacağız.”

ŞOFÖR ESNAFINA DANIŞMADAN KARAR ALINMAYACAK

Erenler Minibüs Durağı’nı da ziyaret eden Köksal, şoför esnafının dert ve sıkıntılarını çok iyi bildiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’ın en temel sorunlarından biri olan trafik, her birimizi bir kere olumsuz etkiliyorsa şoför esnafımızı bin kere olumsuz etkiliyor. Mesai saati gözetmeksizin şehri baştan başa turlayan, gece gündüz direksiyon sallayan bu esnaflarımız bu kentin sorunlarını analiz edebilecek yetkinliğe sahiptir. İnanıyorum ki onlarla kafa kafaya verip sorunlarımızın üstesinden geleceğiz. Biz şehir içi ulaşımda dolmuşçu bütün şoför arkadaşlarla bunu konuştuk kimseyi üzmeyeceğiz. Ne vatandaşlarımızı ne dolmuşçu esnafımızı üzmeyeceğiz. Şehirde gerekli revizyonları da yaparak trafiği rahatlatmak istiyoruz. Gerekli yerlere battı çıktı yapılmasıyla bu işi çözeceğiz. Bunu da ben yaptım oldu mantığıyla değil gerekli ölçümleri yapacağız. İlgili tarafları dinleyeceğiz. Görüşleri alacağız. Bu şekilde rahatlatmaya çalışacağız. Asla ve asla esnafla rekabet eden değil, esnafa hizmet eden bir belediye başkanı olacağım.”

AFYON’UN HER KARIŞI HİZMETE AÇ

Son olarak Çakırköy’de vatandaşlarla bir araya gelen Köksal, Afyonkarahisar’ı adım adım gezip sıkılmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağını söyledi. Köksal, şöyle devam etti: “Afyonkarahisar’ın her bir karışı hizmete aç. Şimdiye kadar hep belirli kesimler gözetilerek hizmet üretildi. Rant işin içinde hep vardı. Benim için adalet ön planda olacak. Köy, kent, kasaba, mahalle, belde demeden bu şehrin her karışına eşit hizmet götüreceğim. Çakır köylü hemşehrilerimin gösterdiği teveccüh için onlara şükranlarımı sunuyorum.”