GÜNDEM POLİTİKA

CHP KÖKSAL” SANAYİ ESNAFLARI HİZMETTEN MAHRUM BIRAKILDI”

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, sanayi sitesi esnaflarının benzer sıkıntılar yaşamasına rağmen yıllardır ötekileştirildiğini ve hizmetten mahrum edildiğini belirterek, Belediye Başkanı seçilmesi halinde onlarla istişare etmeden bir karar almayacağının sözünü verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, saha ziyaretleri kapsamında sanayi esnafıyla bir araya geldi. Esnafların sorun ve önerilerini dinleyen Köksal, Afyonkarahisar’da sanayi esnafının desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu: “İl Başkanımız Faruk Duha Erhan ve Belediye Meclis Üyesi adaylarımız ile birlikte 2. Küçük Sanayi Sitesini ziyaret ettik. İkinci Küçük Sanayi Sitesinde çevre düzenlemesi ve altyapı çalışması yapılarak yağmur yağdığında esnafın dükkânlarına su basması endişesi yaşatmayacağız. Doğalgazı getireceğiz.”

HER İKİ SANAYİ SİTESİNDE DE BENZER SORUNLAR VAR

Benzer sorunların Birinci Küçük Sanayi Sitesi’nde de boy gösterdiğini belirten Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Birinci Sanayi Sitesi’nde esnafımız şunu istiyor, diyor ki yıkılacaksa yıkılsın bize iş yerleri yapın başka bir yer gösterin. Eğer yıkılmayacaksa da buraya hizmet getirin. Sanayide bekleme sorunu var. Tuvalet sorunu var. Isınma sorunu var. Doğalgaz sorunu var. Doğalgaza en fazla ihtiyaç duyulan yer sanayi ama hiçbir hizmet alamadığı için insanlar kendi gayretleri ile elektrikle ısınmaya, elektrikle iş yapmaya çalışıyor. Halbuki orada doğalgaz olsa o insanların iş yapması da daha kolay olacak.”

SANAYİ SİTESİ HAKKINDAKİ KARARLARI SANAYİ ESNAFIMIZLA BİRLİKTE VERECEĞİZ

Sorunların karşılıklı istişarelerle çözüme kavuşturulmasının önemli olduğunu vurgulayan Köksal, “Biz bu konularda oradaki esnaflarımızla, iş yeri sahipleri ile başkanlarımızla görüşüp konuşup istişare ederek geleceğine karar vereceğiz. ‘Ben bunu istiyorum olacak’ mantığıyla değil akıl akıldan üstündür mantığıyla hareket edeceğim. O sektörün içinde olan orada alın teriyle para kazanan, o işi yapan ekmeğinin peşinde olan esnaflarımızın görüşünü almadan sanayi ile ilgili bir karar verilmeyecek. Bu görüşleri alacağız. Kalması gerekiyorsa hizmet götüreceğiz. Yok, orası revizyona girecekse de o insanların başka bir iş yerine taşınması gerekiyorsa da ona ön ayak olacağız. Ama bununla ilgili kararı Burcu Köksal vermeyecek. Oradaki esnaf arkadaşlarımız verecek. Birlikte oturup ortak akılla karar vereceğiz.” dedi.