EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

COŞKUYLA GURURLA ONURLA

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla bu özel günü çocuklarımıza bayram olarak hediye ettiği bu yıl 104. yılını büyük bir gururla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Valiliğin düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği ile coşkuyla kutlandı.

Sabah saatlerinde çocukların TRT Çocuk ekranlarından tanıdığı ve ilgiyle izlediği Rafadan Tayfa ekibinin son filmi Galaktik Tayfa film gösterimi ile başlayan etkinlikler, robot gösterileri, balon gösterisi, ateş gösterisi, ilizyon gösterisi, maskotlar, palyaçolar ve transformers robotların gösterileri ile devam etti.

Aileler ve çocukların çeşitli yarışmalarla doyasıya eğlendiği 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde kum boyama atölyesi, şişme balon oyun alanları ve yüz boyama etkinlikleri de çocuklardan büyük ilgi gördü.

Çocuklara ücretsiz olarak çeşitli ikramların yapıldığı şenlikte, bayram coşkusunu doyasıya yaşayan çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’da etkinliklere katılarak çocuklarla bir araya geldi.

Çocuklarımız 23 Nisan’ı Doyasıya Yaşasınlar İstedik

Çocukların bayramını tebrik eden Vali Yiğitbaşı, “Çocuklarımız bizlerin geleceği. Onların kendilerine armağan edilen bu güzel bayramı en güzel şekilde yaşamaları için bu yıl böyle güzel bir şenlik organize ettik. İstedik ki onlar bu bayram doyasıya gülsünler, eğlensinler ve bu 23 Nisan’ı doyasıya yaşasınlar. Hem ailelerimizden hem de çocuklarımızdan oldukça ilgi gördü. Ben bu vesileyle bir kez daha tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm çocuklarımıza sevgilerimi gönderiyorum” dedi.