Genel

CUMHUR İTTİFAKINA YAKIŞMADI”

Açıklamasında ÖZER; 31 Mart 2019 Mali İdareler Seçimlerinin öncelikle ülkemize, milletimize, Sandıklılı hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum ,dedi.

Açıklamasında ÖZER; 31 Mart 2019 Mali İdareler Seçimlerinin öncelikle ülkemize, milletimize, Sandıklılı hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum ,dedi.

ÖZER; Bu seçimlerde yerel seçim tarihinde ilk defa ülkemizin belirli yerlerinde, çeşitli ittifaklar kurularak siyasi partiler, seçime birlikte katıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizin ilçemiz ile ilgili yapmış olduğu çeşitli kamuoyu araştırmalarında ,Mustafa GÜREL ismi ile seçime katıldığımızda, seçimin sonucu hakkında hiçbir teretdütü yoktu. Onun için Sandıklı ile ilgili hiçbir zaman ittifak konusu konuşulmadı, Sandıklı için 31 Mart seçiminde ittifak da söz konusu olmadı. Ancak, ülkemiz genelinde bir çok yerlerde Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında ittifak bulunmaktadır. Bundan dolayı da bizler seçim çalışmalarımızda Cumhur İttifakı ruhuna uygun hareket etmeye çalışıyoruz.

Son zamanlarda mevcut Belediye Başkanı Sayın ÇÖL, bizim ittifak ruhuna olan saygımızı anlamamış olacak ki; çeşitli toplantılarda kendisi Belediye Başkanı seçilemezse; belediyeden personel çıkarılacağı, maaşların ödenemeyeceği, yatırımların gelmeyeceği gibi, Partimizi de hedef gösteren asılsız ithamlarda bulunmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımız bütün miting ve açıklamalarında ‘’AK Partili Belediyeler benim için neyse, Milliyetçi Hareket Partili Belediyeler de odur. Bu ittifak pazara kadar değil mezara kadardır.’’ sözlerini ya duymuyor ya da işine gelmiyor.

İnsanlar aynaya baktıkları zaman kendilerini görür. Sayın ÇÖL Başkan olduğunda kaç kişiyi ekmeğinden, aşından etmiştir. Biz açıkça ilan ediyoruz. İşini, aşını düzgün yapan hiçbir kimsenin ekmeğiyle oynamak bizim haddimiz ve hakkımız değildir. Kimsenin işiyle de oynamayacağız.

Sayın ÇÖL; seçim ofisindeki konuşmasında asıl olanın parti olduğunu, AK Parti olmazsa başarısız olunacağını söylüyor. Asıl olanın parti olduğunu söyleyecek Sandıklıdaki en son kişi kendisidir. Bugün baktığımızda partisinin kurulduğundan bugüne kadar görev yapan birçok kişiyi ve birçok aday adayını nasıl bertaraf ettiğini, yola çıktıklarını yolda bulduklarına nasıl değiştiğini ve ahde vefanın kelime dağarcığında olmadığını, birçok yol arkadaşı gibi bizlerde bilmekteyiz. Hatta o arkadaşlarının ifadesi ile bu şekilde devam edilmesi durumunda ‘’Sandıklı’da AK parti değil artık ÇÖL partisi olacaktır. Hatta olmuştur da. ‘

Sayın ÇÖL seçim ofisindeki konuşmalarında adayımızın mühendisliğine atıfta bulunmaktadır. Şunu kendisi de çok iyi bilir ki , belediyecilik hizmetlerinin yüzde yetmişi mühendislik hizmetidir. Kendisi egolarını aşıp, istişareye açık olsaydı , belediyenin yaptığı inşaattan sekiz kolon kesmez; binayı kaçak yapı durumuna düşürmezdi. Şimdi merak ediyorum, sekiz tane kolonu olmayan binanın altına kendisi ve yakınları gönül rahatlığı ile girebilirimi? Araçlarını rahatça park edebilir mi?

Şimdi Sayın ÇÖL’e ben soruyorum:Kaplıcamızda Belediye Personelinin yemek yemesi için bir yemekhane var ama hiçbir personelimizin yemek yemediği doğru mudur? Tüm personelin imza toplayıp görüntüleri kameraya kaydederek size müracaatta bulunduğu doğru mudur? Bu sağlıksız koşullardaki mutfakta hazırlanan yemeklerin Sandıklı’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı doğru mudur?Hatta lağım fareleri ve hamam böceklerinin cirit attığı bu mutfakta hazırlanan yemekleri Ramazan ayında mahallerde iftar yemeği olarak tüm Sandıklı halkımıza yedirdiğiniz doğru mudur?

Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz, seçim çalışmalarının saygı ve hoşgörü çerçevesinde geçmesine özen gösteriyoruz. Sandıklı Belediyesinde çalışan dostlarımızdan ve ötekileştirdiği AK Partili arkadaşlarımızdan elimize bir çok bilgiler geliyor. Kaç kişinin kamera kayıtları ve ses kayıtları ile terbiye edilmeye çalışıldığını biliyoruz. Belediyenin bodrumunda dönen filmlere kadar biliyoruz. Sizlere nefesiniz kadar yakınız.

Sayın ÇÖL’e tavsiyemiz , Milliyetçi Hareket Partisinin kırmızı çizgilerini ihlal etmemesidir. Cumhur İttifakı ruhuna uygun davranmasıdır.

Biz kendimizden eminiz. İnanıyoruz, iman ettik, başaracağız. 31 Mart günü Mustafa GÜREL Sandıklı halkımızın takdiri ve Allah’ın izni ile belediye başkanı olacak, Sandıklımızı kinden, ötekileştirmekten, nefretten, bölünmüşlükten kurtaracaktır.

31 Mart 2019 Seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesini Cenabı Hak’ tan diler ,tüm hemşerilerime saygılar sunarım.