İLÇE HABERLERİ

DİNAR DA ÜNİVERSİTEYE EK BİNA

Üniversitemize ek bina yapılması için gerekli desteği vereceğiz
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın İlçe Kaymakamı Kemal Duru ile birlikte geçtiğimiz günlerde Dinar Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirdiği toplantıda üniversite öğrenci sayısının arttığı ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında binanın yetersiz olacağı kararına varılmasının ardından ek bina yapılması için görüşmeler başladı.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr.
İsmail Zorluer, Başmakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Levent Özcan, Dinar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ender Baykut, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan, Şube Müdürü Hasan Yılmaz, Mimar Fatma Pınar Gürcan ve Tekniker Selami Kocaağa Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ile Üniversitemize yapılması planlanan ek bina için görüşme gerçekleştirdi.
Yeni ek bina yapılması için yapılan görüşmede Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı eğitime yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu belirterek, belediye olarak gerekli desteği vereceklerini ve Belediyemiz ile ilgili kurumların iş birliğinde yeni ek binanın yapılacağını ifade etti. >> RTURKAI.