GÜNDEM İLÇE HABERLERİ

DİNARDA ÜST GEÇİDE ŞEHİT İSMİ

Şehitlerin isimlerini yaşatmaya devam ediliyor.

Dinar Belediye Meclisi olarak alınan karar doğrultusunda ilçe de bulunan üst geçitlere Şehit Kıdemli Üsteğmen Ramazan Gönüllü ve Şehit Uzman Çavuş Ali Çelik’in ismi verildi.

14.08.1998 Yılında Şehit olan Kıdemli Üsteğmen Ramazan Gönüllü şehadetinin yıl dönümü dolayısıyla Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Şehidin babası Erdoğan Gönüllü ve devre arkadaşlarının katılımıyla kabri başında dualar edilerek anıldı.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Şehidin babası Erdoğan Gönüllü ve devre arkadaşlarının katılımıyla gerçekleşen anma programında Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilerek dua edilmesinin ardından kabrine karanfil bırakıldı.

Akabinde ise belediye meclisinin aldığı karar doğrultusunda opet kavşağında bulunan üst geçide Şehidin Ramazan Gönüllü ’nün isminin verilmesi dolayısıyla üst geçit önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Ardından Belediye Başkanı Nihat Sarı, Şehidin babası ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette; Şehidin babası Erdoğan Gönüllü şehidin isminin üst geçide verilmesi dolayısıyla Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya teşekkür etti.

Belediye Başkanı Nihat Sarı ise konuşmasında; “Belediye meclisi olarak aldığımız karar ile üst geçitlerimize Şehidimiz Ramazan Gönüllü ‘nün ve Ali Çelik’in isimlerini verdik. Bugün bu anlamlı günde şehidimizin ismi opet kavşağında bulunan üst geçide verildi. Şehitlerimizin isimlerini her zaman yaşatacağız. Bizler şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Vatanımız için gözlerini kırpmadan şehit olan kahraman askerlerimizi bu vesileyle bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum. Tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Mekânları cennet olsun.” dedi.

About the author

aydemir

Add Comment

Click here to post a comment