İLÇE HABERLERİ

EMİRDAĞ SERKAN BAŞKANLA ÇOŞUYOR

BAŞKAN KOYUNCU, “2021 YILINDA VİZYON PROJELER”

2021 yılında vizyon projelerin hayata geçeceği bir yıl olacağını söyleyen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Kapalı Pazar Yeri, Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Emirdağ Gençlik Merkezi ve Emirdağ Kadın Kültür Evi projelerinin yıl içinde hizmete gireceğini müjdeledi.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Gazeteci Cüneyt Gargılı moderatörlüğünde canlı yayına katılarak belediye çalışmalarını anlattı. 2021 yılında yapılacak olan hizmetleri anlatan Başkan Koyuncu, ‘’Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi Emirdağ’ı daha yaşanabilir bir kent olgusu yaşatabilmek için çok çalışıyoruz. Görev sürem bitene kadar da elimden gelenin fazlasını yapacağım. 2 yıla yakın pandemi dönemi de bir yılı kapsadı ve borcumuz var diye asla çalışmamazlık yapmadık aksine daha hevesle işimize dört elle sarıldık’’ dedi.

“KAPALI PAZAR YERİ PROJESİ BU YIL TAMAMLANACAK”

2021 yılındaki vizyon projelerinden bahseden Başkan Koyuncu, Kapalı Pazar Yeri projesinin 2021 yılı içerisinde 7. aya yetişeceğini söyledi. Başkan Koyuncu, Seçim vaadimiz olan bir projeyi daha yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımız hiçbir iklim koşullarından etkilenmeden alışverişlerini yapabilecekleri 3.014 m2 kapalı Pazaryeri, 1.065 m2 de uzun çarşı olmak üzere toplamda 4.100 m2 civarında bir alanı kapatıyoruz. Esnafımız ve yöresel ürünler satan vatandaşlarımız, mağdur olmamaları adına burada haftanın her günü tezgah açabilecekler. Özelikle kış mevsiminde yaşadıkları zorlukları yaşamayacaklar. Hiçbir şeyden etkilenmeden ürünlerini satabilecekler. Ayrıca helke yoğurdumuzu da tescilini alacağız’’

“KAPALI YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesinin yıl içinde halkın hizmetine sunacaklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Emirdağ’ımızın en büyük eksikliklerinden birisi de Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’dur. 2021 yılı

içerisinde halkımızın kullanımına sunulacaktır. Yaz aylarında ilçemize gelen gurbetçilerimizin de iyi vakit geçirebilmesini amaçladık. Belediye bünyesinde yüzme yarışmaları ve yüzme kursları düzenleyeceğiz”

“TÜRKİYE’DE OLMAYAN, İLK DEFA EMİRDAĞ GENÇLİK MERKEZİ’NDE OLACAK”

2021 yılı içerisinde hizmete girecek olan Gençlik Merkezi projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Koyuncu, “Bir önemli projemiz Gençlik Merkezi yapımı olacak. Harlem Parkı adındaki parkın bulunduğu merkezi bir alana yapılacak. Yer teslimi yapılmış olup en kısa sürede de başlanacaktır. Bu projemiz de 2021 yılı içinde tamamlanacaktır. Amacımız geçlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, vakitlerini verimli geçirmelerini sağlamak, sosyal hayatlarında aktif birer birey olmalarını sağlamaktır. İlkokul öğrencilerinden liseye kadar tüm öğrencilerimizin kullanımına açık olacak. Türkiye de gençlik merkezlerinde olmayan, ilk defa Emirdağ Gençlik Merkezi’nde olacak olan matematik müzesi, fen bilimleri müzesi mevcut olacaktır. İçerisinde müzik kursu, resim atölyesi, dans sınıfı ve daha birçok bölüm olacaktır. Merkezimizin en üst katında ise basketbol ve voleybol sahası, konferans salonu olup geçlerimiz ve vatandaşlarımızın gençlik merkezinde hoş vakit geçirmelerini amaçlıyoruz”

“KADIN KÜLTÜR EVİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE AÇILACAK”

Emirdağ Kadın Kültür Evi’nin ise 8 Mart Dünya Kadınlar gününde açılacağını söyleyen Başkan Koyuncu, “Emirdağ Kadın Kültür Ev’imizi tamamen kendi imkanlarımız ile yapmaktayız. İnşallah 8 Mart Dünya Kadınlar gününde hizmete açmış olacağız. Kadın Kültür Ev’imiz yaklaşık 800 metrekarelik zemininde hanımlarımızın oturup sohbet edip vakit geçirebilecekleri bir mekan olacak. Kafeterya tarzında bir dinlenme alanımız bulunmaktadır. Çocuklarıyla gelecek kadınların, çocuklarının vakit geçirip eğlenebilmesi için de çocuk oyun alanımız olup burada anasınıfı öğretmenimiz bulunacaktır. Çok amaçlı salonumuzda kadınlarımıza bilgilendirme toplantıları yapılacaktır. Bu kısmımızda bir de randevulu sistemle hanımların günlerini yapacağı, oturup sohbet edeceği ve bir kütüphanemiz olan bir alan bulunmaktadır. Bodrum katımızda ise soyunma odası, sauna, duş, havuz, çocuk havuzu ve spor salonu bulunacaktır ve bu alanda sadece kadınlarımıza özel Gök kız kadınlar hamamı yapılacaktır. Girişi farklı olmak kaydıyla erkeklere de soyunma odası, duş sauna, havuz bulunan bir alan bulunacaktır. Üst katlara geçildiği zaman Emirdağ Kadın Kooperatifi devreye girecek olup gelirinin tamamı Emirdağ kadınlarına ait olacaktır. En az 400 kadın bu işin içinde bulunarak kendisine, ailesine ve ülkesine fayda sağlayacaktır. Tamamen sağlıklı ortamda olup bakliyatlarımız yeni makinemizle paketlenip satış ofisimizde satışa sunulacaktır”