DÜNYA EKONOMİ GÜNDEM İLÇE HABERLERİ POLİTİKA SON DAKİKA

ERDOĞAN BİR KEZ DAHA AFYONU FETHETTİ.

Ak parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği miting, Afyonkarahisar da büyük bir ilgi ve coşkuyla karşılandı. Halkın desteğini arkasına alan Erdoğan, siyasi gücünü bir kez daha pekiştirdi. Mitinge katılan ve katkı sağlayan herkese teşekkür eden Cumhurbaşkanı, yaklaşan seçimlerde elde edecekleri başarıya olan inancını da dile getirdi. Ayrıca, bu zaferin diğer kutlamalar gibi coşkuyla kutlanacağını belirtti. Miting, parti üyeleri ve destekçileri için önemli bir moral kaynağı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği mitinge yoğun katılım gösteren vatandaşlar, miting te büyük bir alanı doldurdular. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında bu yerel seçimlerde zaferle çıkılacağını belirterek Hem parti üyelerinin hem de gönül veren dava insanlarının  mitingin ardından umutlu ve motive bir şekilde seçimlere başarıyla bitireceklerini  belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği miting, yaklaşan seçimler öncesi önemli bir adım olarak değerlendirildi. Erdoğan, mitingde halka hitap ederek partisinin hedeflerini ve seçimlerde elde edecekleri başarıyı anlattı. Mitinge katılanların yoğun ilgisi ve coşkusu, parti üyeleri ve destekçileri için önemli bir moral kaynağı oldu. Cumhurbaşkanı, seçim zaferlerini daha önceki kutlamalardan farklı olmayacağını belirterek, partililere seçim sürecine aktif katılım çağrısında bulundu.

Düzenlenen miting de Ak Parti belediye başkan adayı Hüseyin Uluçay da bir konuşma yaptı. Uluçay konuşmasında şu görüşlere değindi “Sayın Cumhurbaşkanım, değerli bakanlarımız, Genel merkezden gelen kıymetli misafirlerimiz, değerli milletvekillerimiz, il yürütme ve yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlarımız, değerli belediye başkanlarımız ve belediye başkan adaylarımız,  il genel meclis başkanımız, belediye ve il genel meclis üyelerimiz, çok kıymetli kadın kollarımız, gençlik kollarımız, teşkilatımızın çok kıymetli mensupları, değerli hemşehrilerim Hepiniz Hoş geldiniz şeref verdiniz. Afyonkarahisarlı bir kardeşiniz olarak tarihi bir güne şahitlik etmenin, Cumhurbaşkanımızı Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda ağırlamanın onur ve gururunu yaşıyorum.  Bugün bu buluşma Allah’ın izni ile 31 Mart’ta zafere giden yolun nişanesi ve başlangıcı olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’dan kurtuluş mücadelesini bu topraklardan Kocatepe’den Afyonkarahisar’dan yaptı. Afyonkarahisar, kurtuluşun şehriydi, Afyonkarahisar, istiklal ve istikbalin şehriydi. Şimdi de Afyonkarahisar Ege’nin Türkiye Yüzyılında parlayan yıldızı oldu.

Birlikte el ele vererek 18 ilçemiz ve 42 beldemizde birbirinden kıymetli adaylarımızla 31 MART da destan yazacağız inşallah. Afyonkarahisar’ımızda,  AK Parti Belediyeciliğini Cumhurbaşkanımızın açıkladığı TÜRKİYE YÜZYILI belediyeciliği vizyonuyla taçlandıracağız. Kol kola girerek, ev ev gezerek, sokak sokak, çalınmadık kapı bırakmayarak, insanlarımızın gönlünü alarak gönül gönüle yolumuza devam edeceğiz. İnşallah, 31 Mart akşamı zafer AK partinin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın olacaktır.

Bugün her bir karış toprağı şehit kanları ile sulanmış, gerek kurtuluş savaşında, gerekse PKK terör örgütü ile mücadelede 378 şehit verdiğimiz bu topraklarda maalesef kendini Atatürk’ün arkasına saklayan, Atatürk’ü istismar edenler Afyonkarahisar’da milliyetçiyim diyenler maalesef söz konusu PKK terör örgütünün siyasi kanadı DEM parti olunca süt dökmüş kediye dönüyor. Çıkıyor dün HDP’ye istedikleri oyu bugün kendilerine istiyor.

Bu ülkenin güneyinde, terör devleti kurulmasın diye ülkemizin bekası için TBMM’de oylanan tezkereye hayır diyenler resmen bu şehirde sokak sokak milliyetçilik oyunu oynuyor! Değerli hemşerilerim; Kapınıza oy istemeye geldiklerinde bunlara “Bu milletin bağrından çıkan şerefli Türk ordusuna “katliamcı diyerek iftira atan milletvekilinize neden sessiz kaldınız?” diye hesap sormanızı istiyorum! CHP Genel Merkezinde Türk bayrağı kaldırıldığında, “bu benim şerefim, şehit kanları ile sulanmış bayrağım, bunu indiremezsiniz” diyemeyenlere Afyonkarahisar halkı asla geçit vermez! Aynı sıralarda oturduğunuz CHP Bursa milletvekili Atatürk’e “Dersim katliamcısı” dediğinde bunların Afyonkarahisar adayının çıkıp tek bir kelime ettiğini duydunuz mu? Siz hiç bu kişinin, HDP’ liler “Atatürk’ün generali olsanız ne yazar” dediğinde ses çıkardığını gördünüz mü?

Afyonkarahisar insanı Arif’tir, irfan sahibidir!

Kimi nereye koyacağını da, sandıkta nasıl cevap vereceğini çok iyi bilir.

Onların, yarın o teröristin partisinin İl Başkanlığını da bu şehirde açmaya kalkacağını da bilir, Kandil’e selam çakacağını da… Ancak Afyonkarahisar halkının kantarı belindedir, bu ihanete asla sessiz kalmaz, kalamaz… KALMAZ DEĞİL Mİ AFYONKARAHİSARLI HEMŞEHRİLERİM?

Değerli hemşerilerim, bizim kapımız bu şehrin birbirinden kıymetli tüm insanlarına sonuna kadar açıktır. Bu şehrin her bir ferdine hizmet edecek ve kapsayacak projelerimiz var. Kentsel yenilemeden, Yeni konutların yapılıp vatandaşımızı ev sahibi yapmaya, vatandaşımıza kiralık ev yapıp kiralamaya,  istihdama, sosyal projelerden sağlık ve ulaşıma, eğitimden kültüre, spordan belediyemizin personeline kadar her kesime ulaşacak, çocuktan, gence, kadından yaşlıya kadar herkesin memnuniyetle karşılayacağı 109 projemizin çalışmalarına 1 Nisan itibarıyla başlayacak ve kısa sürede de tamamlayacağız. Kentsel dönüşüm ile şehrimizin kentsel yenileme alanlarını dönüştürecek, istihdam projelerimiz ile 20 bin kişiye istihdam sağlayacak, sağlık projemizle belediye sağlık merkezi ve Kanlıca Devlet Hastanesi inşasına başlayacak, ikinci şehir yolu, kavşaklar ve battı çıktılarla trafiği rahatlatacak, yeşil Afyon ile nefes alacağız. Belediyemizin sosyal tesislerini her bölgeye yayacağız. Değerli hemşerilerim, evlenecek çiftlere karşılıksız 50 bin TL. Nakdi destek vereceğiz.

Hazırladığımız sosyal projelerle hanım kardeşlerimizin ürettiği ürünleri pazarlayarak aile bütçesine destek olmasını sağlayacağız. İlk orta ve lise öğrencilerine 500 TL., üniversite öğrencilerine 1000 TL eğitim desteği ve ücretsiz kurs imkanı vereceğiz.

Futbolcu akademisi ile genç yeteneklerimizi belirleyecek, semahane, sanal zafer yolu ve mermer müzesi, gastronomi tırı ile marka şehir Afyonkarahisar’ın tanıtımını yapacağız. “Mutlu belediye mutlu şehir” düsturuyla çalışanlarımıza sosyal konut başta olmak üzere her türlü desteği verecek, festivallerle esnaflarımıza destek olacağız.

Özellikle belediyede çalışan kıymetli personellerimiz müsterih olsunlar. Maaş konusunda çok sıkı çalışıyorum. Kanunlar çerçevesinde ödeyebileceğimiz rakamı hesaplayıp personelimize bildireceğim. Biz Ak partiyiz kanuni olarak ödeme sınırını geçen rakamları söyleyip personelimizi kandırmak istemiyoruz. Biz söz verdiysek yapmak zorundayız. Çünkü biz Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız.

Bu şehrin her bir sokağını, her bir caddesini, AK Parti il başkanlığı yaptığım 4 yılık dönemde adım adım gezen ve bilen bir kardeşiniz olarak sıfırdan değil tecrübe ile başlayacak ve 31 Mart akşamı bu meydanda düğünümüzü yapacağız.

Değerli hemşerilerim, Afyonkarahisar’ın geleceği için bizi Cumhurbaşkanımıza karşı hiçbir zaman mahcup etmediniz yine mahcup etmeyeceğinize inanıyor, mutlu şehrimizin hikâyesini birlikte yazmaya davet ediyorum. Gençliğimiz var, enerjimiz var, kalbimizde şehrimize, insanımıza dair derin bir sevgi var. Buradan hep beraber AFYONKARAHİSAR’ a haykıralım.

AFYONKARAHİSAR’A SEVDALI MIYIZ?

31 MART AKŞAMINA KADAR KAPI KAPI DOLAŞMAYA HAZIR MIYIZ?

SEÇİMDE SANDIKLARI PATLATMAYA KARARLI MIYIZ?

KAZAMIZ MÜBAREK OLSUN. YOLUMUZ BAHTIMIZ AÇIK OLSUN.

RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞALLAH.