GÜNDEM POLİTİKA

GELECEK PARTİSİ YOLLARDA

Gelecek Partisi İl Başkanlığı şu sıralar ciddi ataklarla sahada vatandaşlarla buluşuyor. İl Başkanı Ertaş ve beraberindeki heyet dağ taş demeden vatandaşın ayağına giderek onların sorunlarını dinliyor ve çözüm yolları bulmaya çalışıyorlar. Şuhut İlçesi Bozan Köyündeki Aşure şenliklerine katılan heyet burada bulunan vatandaşlarla sohbet ederek ülkenin şu sıralar yaşandığı sıkıntılı süreci birlikte paylaştı. İlçe ve merkez gezilerle birlikte Afyonkarahisar Gelecek Partisi İl yönetimi hem Kocatepe Gazetesi kuruluş yıldönümlerini ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Burada yaşanan en ilginç olay ise İl Başkanının seneler önce bu gazetede genç bir muhabirken, uzun zaman sonra aynı yere il başkanı olarak ziyarette bulunmasıydı.

MEVZU ŞU VATAN GERİSİ TEFERRUAT

Yapılan ziyaretlerde Özellikle esnafın yaşadığı sıkıntılı süreci sıklıkla dile getiren İl Başkanı Niyazi Ertaş’ın bir diğer durağı da Esnaf Kefalet Başkanı Mahmut Emin Birliktirin makamıydı.. Genel siyaseti zaten genel merkez yapıyor bizim derdimiz yerel siyaset ve yaşadığımız alanın yani şehrimizin sıkıntılarını gündeme getirmek ve çözüm yollarını bulmak diyen Ertaş” Sahipsiz bir şehir olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. O kadar çok olumsuzluklar günlük yaşam alanında insanımızın resmen uykularını kaçırıyor. Bozuk kaldırımlar, yap boza dönen yollar, kesilen ağaçlar, işsizlik,vatandaşların üstüne adeta çöktürülen korku imparatorluğu dahil hiç kimse hayatından memnun değil.. Şehrimize baktığımızda gerçekten yapılan bir çalışma yok. Belediye asli vazifesi olan çalışmaları sanki devasa iş yapılmış gibi lanse etmesi de ayrı bir konu. Özellikle 5 yıldır bitirilemeyen ve bakanın memleketi olan Şuhut yolu işi ise ayrı bir muammadır” Dedi.

PEŞİ SIRA ZİYARETLERLE GELECEK PARTİSİ BURDAYIM DEDİ.

“20 yıllık iktidar döneminde etkili bir Bakanı olmasına rağmen makus talihini yenemeyen memleketimizin hali gerçekten içler acısıdır” diyen Başkan Ertaş daha sonra sırasıyla Fuar Hastanesi yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Yücel ve hastane yönetimini ziyaret etti. Yapılan ziyarette ilimizde sağlık çalışanlarının korona virüs ile ilgili cansiperane çalışmaları bu milletin nasıl takdir ettiğini anlatan İl Başkanı ve beraberindeki heyet Ardından kuruluş yıldönümü kutlayan CHP İl teşkilatını yerinde ziyaret ederek nice hayırlı ve uzun soluklu yıllar diledi. CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz tarafından kapıda karşılanan misafir İl yönetimine günün en değerli hediyesi Gazi Mustafa Kemalin “Nutuk” kitabı hediye edildi.