GÜNDEM POLİTİKA

GELECEKTE AFYON RÜZGARI

GELECEK PARTİSİ KADIN KOLLARI VE GENÇLİK KOLLARI YETKİ BELGELERİ İLİMİZ BAŞKANLARINA TAKDİM EDİLDİ.

Son zamanlarda sahada ve çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Afyon Gelecek Partisi İl Yönetimi yetki belgeleriyle artık seçim startlarına hız vermeye başladı. Gençlik Kolları ve Kadın Kolları başkanlarını Anakarada ağırlayan genel merkez onlara yetki belgeleriyle de onurlandırdı.

İl Başkanı Niyazi Ertaş yönetimindeki Afyonkarahisar Gelecek Partisi İl yönetimi hafta sonu düzenlenen 15. İl Başkanları toplantısında Ankara da genel merkezde kadın kolları başkanlığı ve Merkez İlçe yönetim kurulu ekiplerini partililerine tanıştırdı. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tüm Türkiyeden gelen İl başkanlarına hazırlıklarının son aşamalarını anlatırken ülkeye dair gelişmeleri ve yaşanacak olan siyasi atmosfer hakkında bilgilerde verdi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu yaptığı açıklamada son dönemlerde yurt ve barınma sıkıntısı yaşayan öğrencilerin sıkıntılarına değinerek her bir öğrencinin ülkenin aydınlık geleceğinin olduğunun altını çizerek “bu çocuklar bizim evlatlarımız. Onların sıkıntılarını sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur” dedi.

Ülke gündemini 15. İl Başkanları toplantısında genel merkez kongre salonunda ulusal ve yerel basına değerlendiren Davutoğlu gittiği her il ve ilçelerde sorunların dağ gibi büyüdüğünün altını çizerek gelecek kadrolarının her zaman hazır ve ülke yönetimine talip olduklarının altını çizerek sahada ki çalışmalarının uyuyan iktidarın hareketlenmesine vesile olduklarını söyledi.  Başkan Erdoğanın Soçi de ABD Başkanı Başkanı Bıden ile görüşememesinin altındaki sorunun iletişim ve kararsız bir politika izlenmesinin sebep olduğunu belirterek, ülkenin dış işleri ve dış işleri bakanlık yetkililerin neden bu müzakerelere götürülmediklerinin araştırılmasını istedi.

AİLE TOPLUMUN TEMEL DİREĞİDİR.

Ankara başkentte Genel Merkezde Düzenlenen Gelecek Partisi 15. İl Başkanları toplantısında yoğun bir katılım yaşanırken, gerek atama, gerekse kongre yoluyla il başkanlıklarının resmiyetlerinin tamamlandığının altını çizen ve artık saha çalışmalarına daha da hız verilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Davutoğlu” Aile toplumun temel direğidir. Çocukların ilk sosyalleşme süreci aile içinde gerçekleşir. Aile bireyleri arasındaki uyum ve dayanışma önce çocuklara, sosyal çevreye, nihayetinde sosyal barışa yansır. Aile içindeki olumsuzluklar, sadece o ailenin bireylerini değil sosyal çevrelerini de olumsuz etkiler. Bu nedenle ailenin yaşadığı sorunlarla başa çıkma becerisini geliştirmede aileye ve aile bireylerine odaklanan açık politikalar üretilecek, teşvik edilecektir.

Aileye odaklanan açık sosyal politikaların oluşturulmasında kentleşme, dijital iletişim, kadın ve gençlik hareketleri belirleyici etkenler olarak göz önünde bulundurulacaktır.

Kadın ile erkeğin birbirine rağmen değil birbirine güç veren, birbirini destekleyen bireyler olarak yaşamın her alanında birlikte yol almalarını sağlayacak sosyal politikalar üretilecektir.

Partimizin kalbi olan kadın kollarımız ve gençlik kollarımızın Türkiye’nin büyük bir gücü olduğunu söyleyen Genel Başkan Davutoğlu kadınlarımızın en ön saflarda yer almalarını bizleri onurlandırıyor” dedi.

Genel merkezde düzenlenen il başkanları toplantısında her ilin başkanının partinin sesi olduğunu ve genel başkanı temsil ettiğini söyleyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu kimseden korkmayın. Gerçekleri haykırın. Doğru birdir ve sizler vatandaşlarımızla her zaman kucaklaşın. Onlara yalnız olmadıklarını ve Gelecek kadrolarının yanlarında olduklarını gösterin” talimatını verdi.

DAVUTOĞLU; KADINLAR VE GENÇLER GELECEĞİMİZ

Yapılan toplantının ardından kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarının yetki belgeleri törenlerle kendilerine takdim edildi. İlimizden Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı HÜSNA YILDIRIM yetki belgesini bizzat genel Başkan Davutoğlunun elinden alırken, merkez İlçe Başkanlığı yetki belgesini de SELİM KARAKAŞ hem genel başkanın elinden hem de merkez karar yöneticilerinde hazır olduğu törende aile pozlarıyla taçlandırdılar.