GÜNDEM

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Açılış Toplantısına Katıldı…

Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER’in talimatlarıyla yürütülen Aile Okulu Projesi açılışı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz Medeni BUĞRA, okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konulmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “Bakanlığımızın başlattığı ” AİLE OKULU PROJESİ ” Müdürlüğümüz koordinesinde Afyonkarahisar da başarılı bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar 617 öğretmen eğitici eğitimi almış olup kendi okullarında 2244 veliye aile içi iletişim, akran ilişkileri, sosyal ve duygusal beceri gelişimi, bağımlılık, vb. konularda kurs açarak eğitim vermişlerdir.

Toplamda 74 kurs açılarak 2861 kursiyere ulaşılmıştır. Bugün itibarıyla de il geneli merkez ve ilçelerimizde 900 öğretmenimizi AİLE OKULU EĞİTİMİNE aldık. Bu eğitimlerimiz bittikten sonra öğretmenlerimiz kendi okullarında velilere yönelik kurslarını açabilecekler.

Hedefimiz tüm velilerimize ulaşarak bu süreci başarılı bir şekilde tamamlamaktır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, eğitici eğitimine katılan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. >> RTURKAI.