EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

İYİ PARTİ YAĞCI ” TARİHİ ÇARŞILAR CANLANACAK”

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı Sahada

Afyonkarahisar’da yerel seçim heyecanı sürerken, İYİ Parti’den Belediye Başkan Adayı gösterilen Alper Yağcı, seçim çalışmaları kapsamında şehrin nabzını tutmaya devam ediyor. Yoğun bir tempoda saha çalışması yürüten Yağcı, bu kapsamda demircileriçi çarşı esnafı ile tarihi Taşhan’ı ziyaret etti. Yağcı bu ziyaretler sırasında esnaf ve vatandaşlarla yakından ilgilenerek onlarla uzun uzun sohbet etti.

Esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Alper Yağcı, onların sorun ve önerilerini dikkate alarak notlar aldı. İYİ Parti il yönetim kurulu üyelerinin ve Merkez İlçe Başkanı İzzet Köken’in de yer aldığı ekip, başkan adayına eşlik etti. Yağcı, demirciler içi ve Taşhan gibi tarihi bölgeler ile basın caddesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde oldukça net konuştu.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ ÜNİTELERİ KURARAK YERLİ TURİSTİ ÇEKECEĞİZ

Unutulmaya yüz tutmuş meslekleri ve tarihi alanları korumanın önemine değinen Yağcı, demircileriçi çarşısı gibi mekânları canlandırarak turistler için daha cazip hale getirme planlarından bahsetti. Yağcı, Bu kapsamda, Afyonkarahisar’ın tarihi ve turistik mekânlarını vurgulayarak çarşıları yeniden cazibe merkezi haline getireceğini ifade etti. Trafik ve esnafın ekonomik zorluklarına da değinen Yağcı, trafik sorununa çözüm olarak katlı otoparklar inşa edileceğini ve bu otoparklara elektrikli araç şarj üniteleri eklenerek şehir merkezindeki alışveriş hareketliliğini artırmak istediğini söyledi.

ŞEHRİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

İYİ Parti’nin başkan adayı, seçilmesi halinde duyulan güveni boşa çıkarmayacağını ve en büyük destekçisinin esnaflar olacağını belirtti. Aday ayrıca, Afyonkarahisar’ın yöresel ürünlerinin, giysilerinin, manevi ve tarihi değerlerinin korunup kollanacağını ve tüm vatandaşların daha kaliteli bir yaşam süreceği vaadinde bulundu. Yağcı, belediye başkanı olarak şehri halkla birlikte yöneteceğini ve herkese açık bir yönetim sergileyeceğinin altını çizdi.

Yağcı, Afyonkarahisar’ın yerel değerlerine vurgu yaparak, kente özgü her şeyin hak ettiği değeri göreceğini belirtti. Söylemlerinde, adil bir yönetim vaadiyle beraber, belediye kapılarının tüm vatandaşlara açık olacağını ve Afyonkarahisar’ı birlikte yöneteceklerini ifade etti ve sözlerini, Afyonkarahisar’ın tüm sakinlerine hizmet edecek bir başkan olma sözüyle tamamladı.