GÜNDEM İLÇE HABERLERİ POLİTİKA

İYİ PARTİDEN ADAY TANITIM ŞÖLENİ

Afyonkarahisar’ın geleceğine yön vermek isteyen İYİ Parti, Belediye Başkan Adaylarını görkemli bir törenle tanıttı.

Hilton Otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, İYİ Parti’nin üst düzey yetkilileri ve partililer yoğun ilgi gösterdi. İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, Konya Milletvekili Ünal Karaman, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı ve  İYİ Partililerin katılımıyla gerçekleşti.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu tarafından yapılan açılış konuşmasında, partinin Afyonkarahisar’ın 60 belediye ve 50 il genel meclisi üyesi için adaylarını belirlediğini ve bunun coşku içerisinde duyurulduğunu ifade etti. Onların, seçimleri kazandıklarında tüm vatandaşların belediye başkanı ve meclis üyeleri olacakları vurgusunu yapan Mısırlıoğlu, seçimin bir hizmet yarışı olduğunun altını çizerek en iyi yönetimi sağlama iddialarını dile getirdi.

İYİ PARTİLİ KÜRŞAT ZORLU AFYON’DA

“AFYONKARAHİSAR ÖZEL BİR YERİMİZ”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Zorlu, partisinin ulusal değerlere olan bağlılığını vurgulayarak Afyonkarahisar ilinin bu değerler açısından özel bir konuma sahip olduğunu belirtti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Zorlu, İYİ Parti’nin kurucu değerlerine olan sadakatini dile getirirken, “İYİ Parti Atatürk’ün ve Cumhuriyetin savunucusudur” ifadesini kullandı. Afyonkarahisar aday tanıtım toplantısında konuşan Zorlu’nun, İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu tarafından 31 Ağustos programına davet edildiklerini ve bu önemli etkinliğe katıldıklarını açıkladı.

Zorlu ayrıca, Atatürk’e hakaret edildiğinde kişisel olarak hukuki adımlar attığını belirtti ve İYİ Parti’nin Atatürk ve Cumhuriyet’e sahip çıkmanın yanı sıra teröre ve Cumhuriyet karşıtlarına karşı duruş sergileyeceğini ifade etti. Kürşat Zorlu, siyasetteki “demlenme” tartışmalarına atıfta bulunarak, İYİ Parti’nin rahatlığı terk edip halkın arasına gitme anlayışına sahip olduğunu vurguladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, partisinin milliyetçilik anlayışını ele alarak, tarih boyunca milliyetçilik temellerinin atıldığını ve İYİ Parti’nin rekabetçi bir ekonomi yaratmayı hedeflediğini anlattı. Zorlu, Türkiye’nin ekonomik zorluklarını ve öğretmenlerin ile emeklilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, mevcut iktidarın anlayışını eleştirdi.

Zorlu, geçim sıkıntısına dikkat çekerek, nüfusun büyük bir bölümünün asgari ücrete mahkûm edildiğini ve Ak Parti ile İYİ Parti arasındaki seçim konusunda seçmenlere bir çağrıda bulundu. Ayrıca, ülkede demografik bir kriz olduğunu ve sığınmacı sayısı ile ilgili konuları gündeme getirdi ve İYİ Parti iktidara gelmesi durumunda atacakları adımlara işaret etti. Kürşat Zorlu son olarak, Afyonkarahisar’ın stratejik bir konumu olduğunu ve Alper Yağcı ile birlikte bölgenin değerlerini yüceltmeyi hedeflediklerini belirtti.

İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Afyonkarahisar Alper Yağcı, Çıkrık, Aziz Ölçer, Değirmenayvalı Mukaddes Gürültü, Sülümenli Musa Afyon, Nuribey İbrahim Baylan, Erkmen  Bünyamin Balık, Sülün Hanife Bakır (Ahi) Çayırbağ Süheyla Aslan, Fethibey  Hakan Sevimli, Gebeceler Barış Kanpolat, Başmakçı Muhammet Şentürk, Bayat Fazlı Ağdacı, Bolvadin Nedret Özbek, Çay Yaşar Kemal Kantartopu, Karamıkkaracaören Necati Balık, Çobanlar Sefa Değirmen, Dazkırı Güneş Zengin, Hocalar Nusret Kaya, İhsaniye Birol Başpınar, Gazlıgöl Murat Yıldırımer, Yaylabağı Hasan Öztürk, İscehisar Abdurrahman Kılınçarslan, Sandıklı Hidayet Şahin, Akharım Mehmet Aslan, Sinanpaşa           Hasan İnan, Ahmetpaşa Abdullah Başak, Akören Sabri Altundağ, Serban Metin Özdemir, Sultandağı Özgür Özkaya, Dereçine Aykut Okumuş, Yeşilçiftlik Nihat Topçu, Dinar İbrahim Acar, Şuhut Bedia Keskin, Emirdağ Yok, Evciler Yok, Kızılören Yok.