GÜNDEM

Kaymakam Burak Gürbüz” Ün Mevlid Kandili Mesajı

Alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrif ettiği gece olan bir Mevlid Kandilini daha kutlamanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bizlere düşen, her sözü ve davranışı insanlığın ufkunu açan Peygamberimiz, Hz. Muhammed (S.A.V)’i kendimiz ve çevremiz olarak yeniden anlamak ve O’nun bize kazandırdığı, tevazu, hoşgörü, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, sadakat, vefa, hak ve doğru olanı temsil etme, haklının yanında yer alma, gibi değerlere hayatımızda yer vermektir.

Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir. Hz. Peygamberimizin doğduğu bu özel günde Allah’tan, af ve merhamet dilerken, insanlarımız arasında sevgi, birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesine vesile olması en büyük arzumuzdur.

Bu duygularla, Mevlid Kandili’nin, Evcilerli hemşehrilerimize, ülkemize, İslam alemine ve bütün dünyaya barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesinidiliyorum.

Burak GÜRBÜZ

EVCİLER KAYMAKAMI >> RTURKAI.