GÜNDEM

KIZILAY – TCDD KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şubesi ve TCDD 7.Bölge Müdürlüğü koordinasyonu ile Büyük Taarruzun ve Malazgirt Zaferinin yıl dönümünde 26.08.2021 tarihinde Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi. Dr. Metehan Mıdık refakatinde Kızılay Kan Merkezi Gezici Kan Alma Aracı 7.Bölge Müdürlüğü önünde kan bağışlarını kabul etti. Kan Bağışı Kampanyasına 7.Bölge Müdürlüğü ve Taşımacılık A.Ş. Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü işçi ve memur çalışanları katılım gösterdi.

Kan Bağışı Kampanyasının açılış törenine 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, Taşımacılık A.Ş. Afyonkarahisar Bölge Müdürü Mustafa Karakoyun Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Yakın ve Demiryol-iş Afyonkarahisar Şube Başkanı Ali Aydın  katıldı.

7.Bölge Müdürü Adem Sivri ilk kan bağışını yaparak kampanyayı başlattı. Bölge Müdürü Kan bağışının insan hayatının önemine dikkat çekerek, ‘‘Ülkemizde kan bağışı bilincinin gelişmesi ve düşen kan bağış stoklarının yeniden yükselmesi büyük önem taşımaktadır. Bir kanın en az üç kişiye hayat verebildiğini biliyoruz. Kan bağış oranlarının düştüğü bu dönem bizim için önemli. Bütün personelimizi kan bağışlamaya davet ediyorum.’’ dedi.

About the author

aydemir

Add Comment

Click here to post a comment