EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT POLİTİKA

MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPIMI SÜRÜYOR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek şehrin en büyük kütüphanesi olacak Millet Kütüphanesi inşasını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Afyonkarahisar’ın sosyo-kültürel hayatına katkı sağlayacak, gençlerimizin ve halkımızın göz bebeği olacak Millet Kütüphanesi’nin inşa çalışmaları hızla sürüyor. Devam eden saha çalışmalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te yerinde inceledi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkanı Mehmet Zeybek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Halkımızın ve gençlerimizin göz bebeği olacak Millet Kütüphanesi inşası devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgiler aldık. Şehrimize şimdiden hayırlı olsun ifadelerine yer verdi.

Afyonkarahisar’ın en büyük kütüphanesi kimliğini taşıyacak olan ve yirmi dört saat boyunca açık kalması plânlanan mekânda çok sayıda çalışma alanı yer alacakken, binlerce kitaba da rahatlıkla ulaşılabilecek. Kullanılabilir çatı alanı ile birlikte 6 katlı şekilde tasarlanan binanın kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

MİLLET KÜTÜPHANESİ HAKKINDA

2 bodrum kat, zemin kat, çatı kat ve normal katlardan oluşan toplamda 6 katlı olarak tasarlanan Millet Kütüphanesinin inşa seviyesi %20 oranına geldi.

İçerisinde 630 metrekare ortak çalışma alanı, 60 metrekare sergi alanı, 860 metrekare Afyon ihtisas kitaplığı, 110 metrekare atölye, 525 metrekare kitap kafe, 260 metrekare çok amaçlı salon ve 185 metrekare çocuk kütüphanesi bulunan yatırımımız toplam 4 bin 580 metrekarelik alana sahip. Bodrum katında çok amaçlı salonlar ve çalışma odaları, zemin katında; çocuklar için oyun ve etkinlik alanları, 1. katında kütüphane, 2.katında kütüphane, teras katında ise kafeterya ve dinlenme alanı olacak. Çok amaçlı ve işlevsel şekilde dizayn edilerek hizmete sunulacak kütüphane 24 saat açık kalacak.