Genel

Paketi alıp, leblebi teklif ediyor

AK Gençlikten “Sigarasız Hayata Leblebi ile Merhaba” etkinliği.

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları dünya sigara bırakma günü münasebetiyle seçim bürosunun önünden “Sigarasız Hayata Leblebi ile Merhaba” sloganıyla bir etkinlik başlattı. Etkinliğe AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de destek verdi.

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri vatandaşların sigara paketlerini alarak leblebi dağıttı. Gençler, günümüzde tüketimi oldukça fazla olan sigaranın insan sağlığına olan zararlarından ve bırakıldığındaki faydalarından bahsederek bir nebze dikkat çekmeye çalıştılar. Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek’in seçim bürosu ününde yapılan sosyal farkındalık çalışmasına Zeybek ile birlikte AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de destek verdi.

“Vatandaşlarımızın sağlıklı bireyler olmalarını istiyoruz”

İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen programda yaptığı konuşmada, “AK Parti Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sigaraya bakış açısını ve bununla birlikte tüm zararlı alışkanlıklara karşı bir hassasiyetini biliyoruz. Dolayısıyla biz de AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak, Gençlik Kollarımızın düzenlemiş olduğu bu organizasyona belediye başkan adayımız Mehmet Zeybek ile birlikte katılarak destek verdik ve vatandaşlarımızdan da destek istiyoruz. Biz vatandaşlarımızın bu noktada sağlıklı bireyler olmaları ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları yönünde bir çaba sarf ediyoruz. Haliyle bunun içinde vatandaşlarımıza ceplerindeki sigara paketini vermeleri karşılığında bir poşet leblebi teklif ediyoruz ve sağ olsun vatandaşlarımız bizi bu noktada kırmıyor, teklifimizi de geri çevirmiyor. Hemen kabul ediyorlar. Umarım ceplerinden aldığımız sigara paketleri son paketleri olur ki bir daha sigara bulaşmazlar. Belediye başkan adayımız Mehmet Zeybek de bu noktada daha sağlıklı bir Afyonkarahisar için birçok projeyi hayata geçirecek ve yatırımlar yapacak. Dileğimiz; sigara ve benzeri zararlı alışkanlıklara ilişkin toplumsal farkındalığın bilinçli bir şekilde artırılması ve mümkün olduğunca vatandaşlarımızın bu zehirden kurtulması yönündedir” dedi.

Paketi alıp, leblebi teklif ediyor

AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ise “Benim isteğim hiç kimsenin sigaraya başlamamasıdır. Çünkü bu ciddi zararları olan bir bağımlılıktır. Bunun için de top yekûn bir mücadele ve her platformda bilgilendirme şarttır. Devletimiz bu noktada elinden gelen gayreti gösteriyor. Biz de burada seçim büromuzun önünden geçen vatandaşlarımıza Gençlik Kolları Başkanımız Ethem Karahan ve İl Başkanımız Sayın Hüseyin Sezen ile birlikte bir teklifte bulunuyoruz. ‘Sigarasız hayata leblebi ile merhaba’ deyin. Sigarayla leblebi arasındaki farkı insanlara anlatmaya çalışıyoruz. Sigara içmek yerine leblebi tüketen bir vatandaşın daha sağlıklı olabileceğini ifade ediyoruz. Kısacası vatandaşlarımızı sağlıklı yaşamaya davet ediyor, sigarayı reddetmelerini ve hayır demelerini istiyoruz. Ben bu noktada Gençlik Kolları Başkanımız ve gençlik kolları üyelerimize çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.