Genel

SAADET PARTİSİ AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HASAN HÜSEYİN UĞURLU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

SAADET PARTİSİ AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HASAN HÜSEYİN UĞURLU'NUN BASIN AÇIKLAMASI:Saadet Partimizin Çok Kıymetli İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı, İl Genel Meclisi Adayları, Belediye Meclisi Adayları, Basınımızın Çok Değerli Mensupları Ve Siz Değerli Afyonkarahisarlı Hemşerilerimiz, Hepinizi Saygıyla Sevgiyle Ve Muhabbetle Selamlıyorum, Basın Toplantımıza Hoşgeldiniz Sefalar Getirdiniz.

Öncelikle ” İnsanların En Hayırlısı insanlara faydalı olandır.” düsturuyla yola çıkan bir hareketin mensubu, “Halka hizmet Hak’ka hizmettir” anlayışıyla Afyonkarahisar’ımızın belediye başkan adayı olarak huzurlarınızda bulunuyorum…

Malumunuzdur ki her hafta bir basın toplantısı tertip ediyoruz…. bundan önce tertip etmiş olduğumuz basın toplantılarında olduğu gibi bu günde hayırlısıyla; gerçekçi, ayakları yere basan, boş vaatlerden öte

“Yaşanabilir bir Afyonkarahisar” için projelerimizi açıklayacağız.

BU HAFTA AÇIKLAYACAĞIMIZ PROJELERİMİZ;

* ŞEHİR PLANLAMA VE İMAR ÇALIŞMALARI,

* ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ,

* GENÇLERİMİZ VE HANIM KARDEŞLERİMİZLE ALAKALI PROJELERİMİZDİR.

“DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE”

ANA BAŞLIĞIMIZ

ENGELLİLERE ÖZEL PROJELERİMİZ

Engel Nedir ? Engelli Kime Denir ?…. sizce bedensel engeli olanlar mı engelli yoksa onlara bu hayatı yaşanamaz hale getirenler mi… bakın çok önemli bir şey söylüyorum… Allah’ın izniyle 1 Nisan Sabahında Belediye başkanlığı görevini teslim aldığımızda en öncelikli yapacağımız işler arasında engelli kardeşlerimizin ENGELLERİNİ ortadan kaldırmak olacak… Engelli Kardeşlerimizle alakalı projelerimiz nelerdir?

1-ENGELSİZ AFYONKARAHİSAR MASASI

Az öncede ifade ettim… Amacımız, engelli kardeşlerimize engel olmamak ve birlikte yaşama bilincini vatandaşlarımızın tamamında oluşturmaya gayret etmek. Bu kapsamda belediyemizin bünyesinde oluşturulacak ve engelli vatandaşlarımızın rahatsız olduğu aksaklıkları gidermeyi amaçlayan bir masa oluşturacağız. Bu birim, başta Engelliler Derneği olmak üzere konunun gerçek muhatapları ile koordineli olarak çalışarak problemlere birlikte çözümler üretecekler. Onlar bize problemlerini iletecekler bizde en kısa zamanda bu sıkıntıları çözeceğiz…

2-ENGELSİZ KAFELER PROJESİ

Sosyal tesislerimiz ve kafeteryalarımız, yürüyüş alanlarından, masalarına kadar, engelli vatandaşlarımızın rahatça kullanabileceği şekilde yapılandıracaktır. Engelsiz kafelerimizden bir

tanesi sadece engelli vatandaşlarımızın çalıştığı ve gelirinin tamamı Afyonkarahisar’lı engelliler için kullanılacak şekilde tasarlanacaktır.

3-ENGELLİLERE İNDİRİM VE MUAFİYETLER PROJESİ

Rapor durumuna göre tüm engellilere su, afjet, belediye otobüsü, halk otobüsü, ve benzeri toplu taşım araçlarından indirim ve muafiyetler sağlanacaktır. (Farklı uygulamaların önüne geçilmesi için bu ve benzeri indirim ve muafiyetlerin hükümetlerce çıkarılacak kanunlarla yerine getirilmesi ve riayet etmeyen kurum ve kuruluşlara yaptırımlar uygulanmasının da yararlı olacağı değerlendirilmektedir.)

“DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE”

ANA BAŞLIĞIMIZ

GENÇLERE YÖNELIK PROJELERİMİZ

1-GENÇLİK MECLİSİ PROJESİ

Gençlerin kentlerinin ve ülkemizin sorunlarına projeler üretmeleri, Münazara kültürünün yerleştirilmesi ve yönetime katılması için, gençlik meclisleri çalışmaları yapılacak.

Belediyemiz bünyesinde, görevi Afyonkarahisar’lı Gençlerin taleplerini, şikayetlerini, sorunlarını öğrenerek çözüm yolları oluşturmak olan Gençlik Birimi kuracağız. Bu birim, bizzat belediye başkanımız tarafından yönetilecek.

Biz biliyoruz ki gençlerimizi anlamak, ancak onlarla birlikte olabilmekle mümkündür. Bu bağlamda, fırsat bulduğumuz her ortamda başkanımızla gençlerimiz bir araya gelecek. Afyonkarahisar’da yaşayan vatandaşlarımız, belediye başkanımızı gençlerle halı sahada futbol oynarken ya da sohbet ederken gördüğünde şaşırmayacak.

2- ÜCRETSİZ Wİ-Fİ ‘ NİN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ

Şehrimizin bir çok noktasına ücretsiz internet hizmeti vererek, vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız. (Bu projemizde güvenli internet hizmeti’de vermiş olacağız)

3-ÜCRETSİZ KARİYER DANIŞMANLIĞI PROJESİ

Bu projemizde yerel kalkınma ve istihdam projeleri kapsamında çalışma yapılacaktır. Afyonkarahisar’lı gençlerin istihdam edilmesine olanak sağlayacağız.

4-ÜCRETSİZ MAHALLE SPOR ve OYUN MERKEZLERİ PROJESİ

Mahallelerimizde minyatür halı sahalar oluşturarak gençlerimizin ücretsiz olarak faydalanmasını sağlayacağız.

Geleneksel sokak oyunlarını canlandıracağız. Eskiden sokaklarda keyifle oynanan misket, çivi, çukur, beştaş, seksek, yakartop, istop benzeri oyunların oynanabileceği parklar yapacağız. Buralara çocuklar ebeveynleri ile beraber gelecek ve eski oyunları tanıma fırsatı bulacaklar.

“DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE” ANA BAŞLIĞIMIZ

HANIMLARA YÖNELİK PROJELER

Kıymetli Basın Mensuplarımız… Değerli hazirun. Bakınız. Bu ülke Nüfusunun Yarısını Kadınlar oluşturuyor… geri kalanını da Kadınlar yetiştiriyor. yani kadınların hayatımızdaki yeri çok çok önemli onun için en önemli projelerimiz kadınlarla alakalı…

1-HANIM MECLİSLERİ PROJESİ

Hanımların fikirlerin i ifade edebilecekleri, projeler üretebilecekleri, yönetime katkı sağlayabilecekleri Hanım Meclisleri oluşturacağız.

2-EL İŞİ, GÖZ NURU MAĞAZALAR PROJESİ

Ev ekonomisine katkı için, hanımların evlerinde yaptığı el işlerini satabilecekleri mikro mağazalar açacağız. Online satış hizmetinin de bulunacağı bu mağazalar, özellikle yöresel çeyiz ürünleri konusunda Türkiye’nin bir çok yerine hizmet verecek.

3-SANAT VE MESLEK EĞİTİMİ PROJESİ

Hanım kardeşlerimizin bir araya gelerek cuma sohbetleri, günler, kermesler vb. sosyal etkinlikler tertip edebileceği merkezler oluşturacağız.

Hayat boyu eğitim düsturuyla isteyen hanım kardeşlerimiz için bilişim teknolojilerinden çocuk gelişimi ve eğitimine, geleneksel ve modern el sanatlarından hasta ve yaşlı hizmetlerine, aşçılıktan yabancı dile kadar birçok alanda sanat ve meslek eğitimleri vereceğiz.

“DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE” ANA BAŞLIĞIMIZ

ŞEHİR PLANLAMA VE İMAR ÇALIŞMALARI

PROJELERİ

1-YENİ NESİL ALTYAPI OLUŞUMU

Şehrimizi Yenilerken su, kanalizasyon. elektrik hatlarının tek kanaldan ve arıza durumunda ulaşılabilir şekilde düzenlenmesini sağlayacağız. Bunun yanında, Afyonkarahisar’ımızın tamamında kabloları yer altına alarak görüntü kirliliğinden çevremizi kurtaracağız.

2-KONUT KOOPERATİFLERİNİ DESTEKLEME PROJESİ

Düzenli ve imarlı şehirleşmeyi gerçekleştirmek ve kaçak yapılaşmaya meydan vermemek için bütün alt yapı hizmetlerine sahip konut alanları oluşturulacaktır. Konut Kooperatifleşmelere kolaylık sağlanacaktır ve desteklenecektir.

Yeni arsalar üretilip projeler hazırlanacaktır.Yeni kentlerin otonom olması için iş merkezleri ve sosyal yapılanmaya imkan verilecektir.

Şimdi buraya kadar açıklamış olduğumuz projelerimizle… Hayatımızın çok önemli bir bölümünü kapsayan Engelli Kardeşlerimize, geleceğimizin teminatı Genç Kardeşlerimize ve Cennetin ayakları altına serilmiş olan Kadınlarımızın sosyal hayatını kolaylaştırmak içindir.

Sözlerime son vermeden… 1 Nisan sabahında… Allah(cc)’ın izniyle Afyonkarahisar’lı hemşerilerimiz belediye başkanlığını bize verdiklerinde ilk yapacağımız şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum… Allah nasip ederse ilk işimiz Parti ROZETİMİZİ çıkarmak olacak.. neden…. çünkü biz Partizanlık yapmayacağız… kimseye ayrımcılık yapmayacağız… bize oy vermiş yada vermemiş, kim olursa olsun herkese aynı mesafede duracağız, herkese eşit şekilde hizmet vereceğiz… daha sonra Belediyenin kapısına Rüşvet Alanda Verende Mel’undur tabelasını asacağız, sonrasında da Belediye Başkanının Makam kapısını sökeceğiz…. bu şekilde Adaletli ,

Hakkaniyetli, Ulaşılabilir bir yönetim anlayışını Belediyemizde hakim kılmış olacağız… işin özü! Afyonkarahisar MİLLİ GÖRÜŞ Belediyeciliğiyle şaha kalkacak inşallah…

Hepinize Saygı, Sevgi ve Muhabbetlerimi sunuyorum… Yaşanabilir bir Afyonkarahisar Sabahında buluşmak dileğiyle… Esselamüaleyküm…

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment