GÜNDEM POLİTİKA

SEZER” AFYON’UN GERÇEKLERİNİ GÖREMEDİLER”

 

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar’lı hemşehrilerinin kendisine yetki vermeleri halinde önceliklerinin kamu menfaati olacağını söyleyerek, “Afyonkarahisar’ın gerçeklerini Ankara’dan göremediler” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, beraberinde; MHP İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile KAÇEP Başkanı Av. Nesrin Çelikbilek ve KAÇEP Yöneticileri ile birlikte; Ambaryolunda esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

ÖNCELİĞİMİZ KAMU MENFAATİ OLACAK

Ziyaretlerinde vatadaşlara Afyonkarahisar’a dair projelerini anlatarak istişarede bulunan Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “Öncilikle esnaf ve hemşehrilerime teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Göreve seçilip yetki alırsak önceliğimiz kamu menfaati olacak. Bugüne kadar sürdürdüğümüz yaşam tarzı gelince kamu menfaatinin peşinden koştuk. Bundan sonra da Allah nasip ederse yine kamu menfaatinin peşinde koşacağız. Söz konusu projelerle ilgili birçok eleştiri de var, destekleyen de var. Bunların hepsini inceleyeceğiz. Detayına ineceğiz. Kamu menfaatiyle ilgili bir olumsuzluk varsa orada müdahale etmemiz gerekecek. Ama kamu menfaatiyle ilgili bir eksiklik, bir yanlışlık yoksa başlanmış projeleri neden yarım bırakalım ki? Mesela AFRAY’la ile ilgili şöyle eleştiriler var. AFRAY projesi vatandaşımız arasında tam anlaşılamadı. Şu andaki AFRAY işi özetlemek gerekirse ANS kampüsündeki öğrencilerin demiryolu vasıtasıyla merkez Ali Çetinkaya Gar’a getirilmesinden ibaret. Ama hemşerilerimiz bunu nasıl algılıyorlar? Anıtpark’ın önünden de raylı sistemin geçeceğini, Bankalar Caddesin’den de raylı sistemin geçeceği şeklinde algılıyorlar. Vatandaş böyle birlgilendirilmiş. Ama bugünkü bahsettiğimiz AFRAY bundan ibaret. Biz çarşıda bisikletle bile geçemediğimiz yollarda vagonları nasıl yürüteceğiz? Bu işin başka bir boyutudur.” dedi.

AFYON’UN GERÇEKLERİNİ ANKARA’DAN GÖREMEDİLER

Başkan Adayı Küçükkurt sözlerine şöyle devam etti:

“Kentsel dönüşümle ilgili konuda işin en başından beri bizzat hemşehrilerimizle birlikte işin içerisindeyiz. Ben orada hak sahibi değilim. Ama doğduğum, büyüdüğüm mahalleler, eşimin, dostumun konumum, komşumun bulunduğu mahalleler aşağı yukarı hemen hemen her sokakta bir tanıdığım var. Kentsel dönüşümle ilgili hangi evin, hangi aileye olduğunu bilebilirim. Yaşanmışlıklarımız var orada dostlarımız var. Bundan dolayı konuyu yakından takip ettik. Buradaki yanlışlık şu oldu, Afyon’un gerçeklerini Ankara’dan göremediler. Mısri Mahallesinde 50 metrekarelik bir parselin üzerinde 3 aile barınıyor. Ankara’daki yetkili kişiler art niyetli değil. Ama masa üstünden bunu 50 metrekareyi parsel olarak gördüler. Bu insanların hakkını burada savunamadılar. Maalesef hayatın gerçekleriyle Ankara’daki bürokrasinin gerçekleri örtüşmedi. Maalesef siyasetimiz de burada bu konuyla ilgili tam bir gerilim malzemesi buldu. Bir taraf kesinlikle yaptırmayız. Her şeye karşıyız derken bir tarafta hayır bu işe sadece biz biliriz, bizim dediğimiz olacak dedi. Arada ezilen vatandaş oldu. Halbuki çok kolaydı. Burada istişareyi işletmek, insanların gönlünü almak, fikirlerini sormak yani bu 1-2 haftanın içerisinde iş akıntısına koyabilecek bir şeydi. Maalesef buradaki fırsatı kaçırdık ve bu günlere geldik. Devletin sunduğu projeler de ortaya koyduğu çözüm önerileri de birçok hemşerimizin hoşuna gitmişti. Karşı çıkanlar olmuştu. Ama siyaset bunu iki taraftan körükleyince çözümsüzlüğe düştük. Kamu menfaati dediğim noktalar bunlar. Kamu menfaatiyle ilgili önceliğimiz kamu menfaati olacak dediğimde AFRAY’dan, kentsel dönüşüme geldik. Burada ne devletimizin zarar görmesini isteriz. Ne hemşirelerimizin zarar görmesini isteriz.”

İYİ PARTİLİ YAĞCI’DAN NEZAKET ZİYARETİ

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı ve İYİ Parti Teşkilatı, MHP Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt’la gündeme dair görüş alışverişinde bulundu. Küçükkurt, nazik ziyareti dolayısıyla Yağcı ve beraberindekilere teşekkür etti.

Öte yandan Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, merhume Samiye Dinç ve merhum Abdullah Çakal’ın cenaze namazına katılarak, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi.