GÜNDEM

Teşekkürlerimizle

TEŞEKKÜRLERİMİZLE

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek 7-8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen 4. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivalimizde görev alan mesai arkadaşları, yerli ve yabancı konuklar, ünlü şefler ve isimler, stant açan işletmeler, sponsorlar ve tüm paydaşlara teşekkür mesajı yayınladı.

Festival boyunca alanda görev alan emniyet teşkilatı, sağlık teşkilatı, kamu kurumları, TÜRSAB yetkilileri, prodüksiyon hizmetleri ekipleri, basın mensuplarına ve sivil toplum kuruluşlarına da teşekkürlerini sunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; Afyonkarahisar’ın gelişimine ve değişimine katkı sağlamaya, etkinlikler ve festivallerin her türlü olumlu etkilerini topluma yaymaya devam edeceklerini söyledi. Başkanımız Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi; ’Afyonkarahisar sevdası ile gayemiz, hizmet etmek.

Bu düsturla her türlü organizasyon ve etkinlikle şehrimizi bir adım daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu hedefler ışığında yaptığımız çalışmalar neticesinde 2019 yılında UNESCO tarafından Gastronomi şehri ünvanı aldık. Coğrafi işaret alan yöresel lezzetlerimizi ülkemize ve dünyaya duyurmak adına yaptığımız GastroAfyonFest’te şehrimizin uluslararası etkinliklerinden biri.

Bu önemli ve dikkat çeken organizasyonu 4. kez şehrimizde yapmanın gururunu yaşıyorum. Bizlere bu serüvende eşlik eden esnaflarımız ve hemşehrilerim başta olmak üzere bu hedefte bizlerle olan yol arkadaşlarıma ve mesai arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Tüm ihtiyaçlara cevap veren yönetim anlayışıyla sahada bizleri en güzel şekilde temsil eden saha çalışanlarımıza ise ayrıca teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ı geçerken uğranılan bir konuma sahip olmaktan daha öteye taşıyoruz. Bu nedenle gayretlerimiz sonuç verdi ve konaklama süresi 1 günden 3 güne çıktı.

Ulusal basın başta olmak üzere 40 ülkeden misafir, 13 büyükelçi festivalimize katılım sağladı. Afyonkarahisar Belediyesi, vatandaşlarımız, esnaflarımız ve şehrimize gönül veren ekip arkadaşlarımızla, bir başarılı organizasyonu daha alnımızın akı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Festivalimizde bizlere katkı ve destek sunan Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer başta olmak üzere Valimiz Doç.

Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na, Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu’na, Ali Özkaya’ya, İbrahim Yurdunuseven’e, Mehmet Taytak’a, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a, Zafer Kalkınma Ajansı’na, AKÜ Rektörlüğümüze, ATSO’ya ve AFPAD’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca festivalde görev alan İl Emniyet Müdürlüğümüze, İl Sağlık Müdürlüğümüze, AFAD ve UMKE’ye, gastronomiye gönül veren üniversitemizin kıymetli öğrencilerine, yerel ve ulusal basın mensuplarına, ünlü isimlere, ünlü şeflere, büyükelçilerimize, yerli ve yabancı konuklarımıza da teşekkürü bir borç bilirim.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğe güvenle, huzurla bakan yatırımlar şehri Afyonkarahisar’ımızı düzenlediğimiz dev organizasyonlarla tanıtmaya bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam devam edeceğimizi bildirir, tüm mesai arkadaşlarıma ve vatandaşlarımıza muhabbetlerimi sunarım’ dedi. >> RTURKAI.