EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM

ULUÇAYDAN GENÇLİK BULUŞMALARI

Uluçay’ın gençlik buluşmasında projelerini İngilizce anlattı

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Erenler Mahallesi’nde Grup Gentlemen konseri eşliğinde ‘Bizim Semtin Gençleri Erenler’ programında gençlerle bir araya geldi. Burada kendisine İngilizce soru soran öğrenciye projelerini İngilizce anlattı.

Üniversite gençliğinin yoğun katılım sağladığı programda renkli sahneler yaşandı. AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın İngilizce bildiğini bilen gençlerden biri Uluçay’a sormak istediği soruyu İngilizce yöneltti.

Turizm Fakültesi’nde okuyan Sude isimli genç “Anladığım kadarıyla İngilizceniz iyi. Bu yüzden sorumu İngilizce soracağım” diyerek sonrasında İngilizce konuşmaya başladı. AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay ise, Sude isimli genci dinledi ve İngilizce olarak yanıt verdi.

Turizm Fakültesi öğrencisi genç kız, “Anladığım kadarıyla İngilizceniz iyi. Bu yüzden sorumu İngilizce soracağım. Şu anda Afyon’da özellikle Erenler’de öğrenciler için yapılabilecek çok aktivite yok. Bu konuda ne yapacaksınız?” dedi.

Uluçay ise, “İngiltere’de öğrencilik yaptığım için İngilizce biliyorum. Öncelikle Saraydüzü’nde yeni kamp alanı, yeşil alanlar ve paintball sahası yapacağız. Kiosklar ve AFBUCKS’ı yapacağız. Sosyal alanlar oluşturacağız. Gençlik merkezlerini çoğaltacağız. Alışveriş festivalleri, ücretsiz gezi organizasyonları gibi farklı sosyal aktiviteler düzenleyeceğiz. Eğer sizlerin projesi var ise bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başkanım bizim arkadaşlarımızla istediğimiz bir proje var deyin. Tabiki bu bölgede öğrenciler yaşadığı için önceliğimiz onların güvenliği olacak. Ve sonrasında ücretsiz organizasyonlar sosyal aktiviteler düzenleyeceğiz.  Sonrasında üniversitemizle iş birliği içinde bu bölgede ticaret merkezleri kırılması, kiosklar yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Sude isimli öğrenci ise, “Ben burada Turizm öğrencisiyim. Ücretsiz tercümeniz için teşekkür ederim” dedi.

 GENÇLERE ÜCRETSİZ SINAVA HAZIRLIK KURSLARI VERİLECEK

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gençlere yönelik gerçekleştireceği eğitim projelerinden olan ‘Sınava Girecek Öğrencilere Hazırlık Kursları’ hakkında açıklama yaptı. Uluçay açıklamasında, “Gençlerimizin eğitimine yapılan yatırımlar Afyonkarahisar’ımızın geleceği için önemli bir rol oynuyor” dedi.

Uluçay açıklamasında, “Gençlerimizin geleceğe daha donanımlı adımlarla ilerlemelerini ve sınav dönemlerinde streslerinin azaltmalarını sağlamak amacıyla projemizi gerçekleştireceğiz. 8. ve 12. sınıflarda öğrenim gören gençlerimize yönelik taleplerine göre online veya yüz yüze olmak üzere alanında uzman kadrolarla ücretsiz sınavlara hazırlık kursları vereceğiz. Gençlerimiz ücretsiz kurslardan e – kurs, yüz yüze kurslar olarak yararlanabileceği gibi etüt destek programları da sağlanacak. Projemiz kapsamında, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek derslerle öğrencilerimizin eksikliklerinin giderilmesi ve sınav tekniklerinin öğretilmesi planlıyoruz” dedi.

“Gençlerimizin eğitimine yapılan yatırımlar, geleceğe yatırım”

Uluçay sözlerine şöyle devam etti; gençlerimizin eğitimine yaptığımız yatırımlarla aynı zamanda geleceğimize de yatırım yapmış oluyoruz. Gençlerimizin eğitimi Afyonkarahisar’ımız için de önemli bir rol oynuyor. Gençlerimizin başarısının, şehrimizin ve ülkemizin geleceği için büyük önem taşıdığının da bilincindeyiz. Gençlerimize değer veriyor, gençlerimize daha iyi bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğiz dedi.