EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM

VALİ YİĞİTBAŞI ÖĞRENCİLERLE SÖYLEŞİ DE

Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle söyleşi etkinliğinde bir araya gelen Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Programları kapsamında sık sık okul ziyaretleri gerçekleştiren, öğrencilerle bir araya gelen Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, bu kapsamda Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle söyleşi yaptı.

Kendisinin de lise döneminde İmam Hatip Lisesinde eğitim gördüğünü söyleyen Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, o dönemlerde kendisini etkileyen Bosna Savaşının hayatını planlamasında etkili olduğunu ifade etti.

Lise eğitimi sonrası Savaş Muhabiri olmaya karar verdiğini belirten Vali Yiğitbaşı, yaşanan zulümlere, sıkıntılara bu meslek ile daha yüksek sesle tepki gösterebileceğine inandığını kaydetti. Üniversite yıllarında evlendiğini ve akademik kariyerine sonraki süreçte devam ettiğini söyleyen Vali Yiğitbaşı, doçentlik yaptığı dönemde de birçok gencin akademik hayata kazandırılmasına vesile olduğunu ifade etti.

Bakan Yardımcılığı görevi sonrası Valilik görevine atandığını belirten Vali Yiğitbaşı, yaklaşık 5 aydır sorumluluğu zor bir görevi yaptığını söyledi. Tüm şehrin sorumluluğunun Vali olarak omuzlarında olduğunu ve Valilik görevinin diğer görevlerden çok daha ağır bir görev olduğundan bahseden Vali Yiğitbaşı, gençlerle bir arada olmaktan memnun olduğunu, iyi enerjiler aldığını söyledi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Vali Yiğitbaşı, gelecek planları yapan gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.