EKONOMİ GÜNDEM İLÇE HABERLERİ

VEKİLLER ÖZKAYA VE ARSLAN”DEMLENİR ÇEKER GİDERSİNİZ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali ÖZKAYA seçim çalışmalarına Merkezde ve Çay ilçelerinde devam etti.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Sayın Ayşe Keşir’in Afyonkarahisar programına eşlik eden Milletvekili, Afyonkarahisar Merkezde teşkilat mensupları ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu. Sayın Ayşe Keşir ile birlikte esnaflarımızın istek ve taleplerini dinleyen Milletvekili, burada “AK Parti hükümetleri döneminde kadın hakları, kadın-erkek eşitliği, kadınların eğitime, iş hayatına ve karar mekanizmalarına eşit ve etkin katılımı, istihdamı, sosyal güvenliğinin ve siyasi temsilinin güçlendirilmesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi gibi başlıklarda sayısız hukuki reform gerçekleştirdik. Tabii bu reformların en başında da Anayasada veya kanunlarda yasak olmamasına rağmen bir takım yan mevzuatlarla haksız uygulamalarla CHP zihniyetine karşı yürütülen başörtüsü yasaklarının kaldırılması ve kadınlara bu konuda özgürlükler getirilmesi konusu gelmektedir, dedi. Sözlerinin devamında ana muhalefet partisi CHP ye yüklenen Milletvekili, CHP zihniyetinin hiçbir zaman değişmediğini aynı yasakçı düşünce yapısını şu anda da koruduklarını fakat halkımızın Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerine gösterdiği üstün teveccüh ile bu yasakçı ve baskıcı anlayışa karşı dik durulabildiğini ifade etti. Konuşmasının devamında CHP zihniyetinin imkân bulabilecekleri takdirde aynı baskıları ve yasakları yaşatmaktan geri durmayacaklarına inandığını ifade etti.

Daha sonra çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı tarafından hizmete kazandırılan Millet Kafe’nin açılışına katılan Milletvekili, Çay ilçesinde bulunan üç belediyenin üçünde de 31 Mart akşamı AK Parti bayrağının zafere taşınacağından emin olduğunu ifade eden Milletvekili “Hüseyin Atlı Başkanımız ilçemizde geçtiğimiz 5 yılda çok güzel hizmetler yaptı. Şimdide ilçemize kazandırdığı bu güzel tesisin “Millet Kafe” nin açılışını yapıyoruz. Yeşil Çaylı hemşehrilerimizde göstermiş oldukları teveccüh ile Hüseyin Başkanın 5 yıl daha göreve devam edeceğini gayet açık bir şekilde gösteriyor. Buradan tüm Çaylı hemşehrilerime teşekkür ediyor ve 31 Mart akşamı Çayda bulunan 3 belediyenin 3 ünüde alarak yola devam edeceğimize inanıyorum dedi.

Açıklamasının devamında CHP’yi hedef alan Milletvekili öZKAYA “Biliyorsunuz ki Çay ilçemiz ve ilimiz Hamdolsun kahraman askerlerin, muhafazakâr, milliyetçi insanların diyarıdır. Oysa bakıyoruz ki Mecliste Demliler hakkında tek söz edemeyenler Afyonkarahisar il sınırlarına girince bir anda başka bir kimliğe bürünüyorlar, biz Afyon Belediyesine Demlileri sokmayacağız, Demlilerle yönetmeyeceğiz diyorlar. Yahu Afyonda öyle bir durum mu varda birden bire bunlarla piyasaya çıkıyorsun, Afyonda Demin oyu kaçta burada bu söylemlere sığınıyorsun?

Soruyorum size Afyonkarahisarlı Aziz Hemşehrilerim, hepimizin hafızalarında olan HDP li vekiller CHP ye Mustafa Kemal’in itleri derken, bunlar mecliste değil miydi? PKK sizi tükürüğü ile boğar derken bunlar Milletvekili değil miydi?

Afyonkarahisar’a gelince nerden çıkıyor bu söylemler, niye bu ikiyüzlü siyaset yürütülüyor? Demek ki hesap başka!!! Hesap siyasi oy dolandırıcılığı…

CHP bu sözlerinde ciddiyse samimiyse hodri meydan CHP li olan belediyelerden çıkarın PKK’ yı da görelim. Afyonkarahisar da bile göstermelik azıcık bir şey dedi diye CHP Genel Merkezi bir taraftan yalan dolan bir şeyler diyor, bir taraftan İstanbul da Ekrem meydanlarda fırça atıyor.

Afyonkarahisar da CHP nin oy alamayacaklarını gördükçe çıkıp yeni icatlar buluyorlar. Son olarak çıkmışlar “Siyaseti Ankara da bıraktım bir tek ay yıldızlı rozetim var, bununla bu memlekete hizmet etmek istiyorum” demişler. Bir kere şu konuya açıklık getirelim sen siyaseti Ankara da bırakmadın sana bıraktırdılar. Kemali destekledin o gidince Özgür sildi seni. Geçen günde hepimiz gördük meydanda Ekrem de kovdu seni. Senin orada

Şimdi amaç ne? Amaç belli, Afyonkarahisar da benim milliyetçi muhafazakar insanlarımı milliyetçi söylemlerle kandırıp ta  belediye başkanlığını kurtarırım hesabındasın ama nafile uğraşıyorsun,  Afyonkarahisar dan CHP ye oy çıkmaz, Afyonkarahisarlı olan biteni gayet iyi görüyor.

Afyonkarahisarlının Allah’ın izni ile bunlara geçit vermeyeceğini gördükleri için herhalde CHP rozetinden utanıyorlar bir tek Ay Yıldızlı rozetim var diye dolaşıyorlar? Soruyoruz utanıyor musunuz CHP rozetinden de bir tek Ay Yıldızlı rozetin arkasına saklanıyorsunuz?” dedi.

“DEMLENİR DEMLENİR GELDİĞİ GİBİ GİDER”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan da İscehisar’da esnaf ziyareti yaptı. Burada bir açıklama yapan Arslan, “Kavganın olduğu ortamda siyaset yapamaz, hizmet edemezsiniz. Böyle bir ortamda siyaset yapanlar kavga etmekten hizmet etmeye fırsat bulamaz, demlenir demlenir, geldiğiniz gibi gidersiniz” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, İscehisar ilçesinde programlara katıldı. İlk olarak teşkilatı ziyaret eden Arslan, akabinde de Belediye Başkan Adayı Seyhan Kılınçaslan ve AK Parti teşkilatı ile birlikte esnaf ziyareti yaptı.

“Geldiğiniz gibi gidersiniz”

Sonra da belediyeyi ziyaret eden Arslan burada bir açıklama yaparak şunları söyledi; 31 Mart seçimleri öncesinde sahadaki çalışmalarımızı adım adım yürütüyor ve istikrarlı bir şekilde seçime gidiyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle Afyonkarahisar’da 60 belediyemizin 60’ında da AK Parti bayrağını dalgalandıracak ve hemşerilerim en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olacağız. Uyumlu bir teşkilat yapısı içerisinde herkesin birbirine saygı duyduğu, kavganın olmadığı, tartışmanın ve gerginliğin olmadığı, bunun dışarılara taşmadığı bir ortamda siyaset yapmak herkese nasip olmaz. Peki, böyle bir ortamda siyaset yaparsınız ne olur? Böyle bir ortamda siyaset yapanlar kavga etmekten hizmet etmeye fırsat bulamaz, demlenir demlenir, geldiğiniz gibi gidersiniz.