EKONOMİ GÜNDEM

YAĞCI” KİMSE AÇ UYUMAYACAK”

Seçimleri Kazanma Sözüyle Esnafın ve STK’ların Kapısını Çalan İYİ Parti adayı Alper Yağcı: “Kimse Aç Uyumayacak!”

Alper Yağcı, STK ve Esnaf Ziyaretleriyle Seçim Kampanyasını Güçlendiriyor

 

İYİ Parti Belediye başkan adayı Alper Yağcı, 31 Mart’taki yerel seçimler öncesinde yoğun bir ziyaret programı yürütüyor. Atatürkçü Düşünce Derneği, Astsubay Emekliler Derneği ve İşsizler Derneği gibi önemli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, Meydanoğlu Zafer İşhanı esnafını da ziyaret eden Yağcı, yerel sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

STK başkanları ve esnaf ile gerçekleştirdiği görüşmelerde, bölgenin sorunlarına vakıf olduklarını ve çözüm yolları üzerinde istişarede bulunduklarını belirten Yağcı, İşsizler Derneği Başkanı Hasan Bey’in özellikle ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere yaptığı yardımları takdirle karşıladığını ifade etti. Aynı zamanda Afyonkarahisar Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Veli Cengiz’i uzun yıllardır devam ettirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları için tebrik eden Yağcı, Cengiz’in iyi dileklerine de teşekkürlerini iletti. Yağcı bu şehirde bir kişi dahi aç yatağa giriyorsa bu Belediye Başkanının ayıbıdır. İYİ Parti Belediyeciliğinde kimsenin aç uyumayacağının sözünü veriyorum” dedi.

Yağcı, sağlıklı bir belediyecilik anlayışının sivil toplum kuruluşlarının ve esnafın yönetim sürecine dahil edilmesiyle mümkün olacağını vurgulayarak, herkesin görüşlerine açık bir yönetim anlayışından bahsetti. Afyonkarahisar’da her kesimin fikirlerinin alınacağı, eleştirilere açık ve şeffaf bir belediye başkanlığı vaat etti.

Emekli astsubayların yaşadığı ekonomik zorluklara da dikkat çeken Yağcı, hem emeklilerin hem de toplumun genelinin adil olmayan bir gelir dağılımından mustarip olduğunu söyledi ve bu durumu yaşatanların kendilerini sorgulaması gerektiğinin altını çizdi.

Yağcı’nın Meydanoğlu Zafer İşhanı esnafını ziyareti sırasında da belediyenin kapılarının herkese açık olacağını ve ileride belediye başkanı olarak ulaşılabilir olacağının sözünü verdi. Kendisine zamanın her saati ulaşılabileceğini, sorunları yerinde tespit etmek ve çözümü için harekete geçeceğini ifade etti.