GÜNDEM

Yaya Önceliği İçin ´Kırmızı´ Çizgi

YAYA ÖNCELİĞİ İÇİN ’’KIRMIZI’’ ÇİZGİ

İçişleri Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve yurt genelinde uygulanan yaya güvenliğini önceleyen ’Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ uygulaması kapsamında Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile yaya geçitlerinde bulunan çizgiler yenilendi, tüm okul önlerine öncelik yayanın ibaresi taşıyan düzenlemeler yapıldı. Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla ’’Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’’ sloganı altında gerçekleştirilen etkinlik Kadaifçioğlu İlkokulu’nda yapıldı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek öğrencilerle birlikte yaya geçidine kırmızı çizgiyi çekti.

Kadaifçioğlu İlkokulu’nda düzenlenen programda yaya geçidinin önemine dikkat çekildi.

Üzerlerine polis ve jandarma yeleği ile şapka takan minik öğrenciler ellerindeki düdükleri çaldı. Yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer-zemin işaretlemeleriyle uyarılarak dikkatlerini üst seviyeye çıkarmak, bu alanlara gelmeden yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak için de Başkanımız Mehmet Zeybek, Valimiz Doç. Dr.

Kübra Güran Yiğitbaşı ve protokol üyeleri ile beraber yaya geçidine kırmızı çizgi çekildi.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek konuya ilişkin yaptığı açıklamada; ’İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu uygulama ile birlikte sürücülerin yayalara daha hassas davranması, okul önlerinde kontrollü ve dikkatli davranmaları hususunda farkındalık oluşturmak adına yaya geçitlerine kırmızı çizgimizi çektik. Belediye olarak tüm okullarımızda bulunan geçit ve güzergahlara uyarıları ve kırmızı çizgilerimizi çektik.

İnşallah çocuklarımıza, yayalarımıza bir sıkıntı gelmeden, trafikte bir hadise yaşanmadan bu okul dönemini kazasız belasız geçiririz” dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https:”wetransfer.com/downloads/92d7509d627b20c2f84c75a0e9c0580920220929111723/58f1fd >> RTURKAI.