EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM POLİTİKA

ZEYBEK BAŞKAN GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek engelli vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmeye onların sosyal yaşamlarında daha aktif olmalarına imkân tanımaya devam ediyor. Gelenek haline gelen Akülü araç ve tekerlekli sandalye anahtar teslim töreni Başkan Mehmet Zeybek tarafından yapıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi engelli bireylerin umudu olmayı sürdürüyor. Göreve geldiği andan itibaren engelli bireylere yönelik önemli çalışmalara imza atan Başkan Mehmet Zeybek, 20 adet akülü araç 42 adet tekerlekli sandalyenin anahtarını engelli bireylere düzenlenen programla teslim etti. Belediye tarafından bugüne kadar 665 adet akülü araç, 468 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetine sunuldu.

3.’sü gerçekleştirilen dağıtım programına Başkan Mehmet Zeybek, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan, Barış Dal, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Faruk Özkara, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

20 AKÜLÜ ARAÇ 42 TEKERLEKLİ SANDALYE TESLİMİ YAPILDI

Dağıtım töreninde konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Faruk Özkara desteklerinden dolayı Başkan Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Özkara; Engellilerimize gösterdiği ilgiden ve sağladığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımızla el birliği ile engelli kardeşlerimize umut olmaya devam ediyoruz. Engellilerin sorunlarını çözmek için biz varız. Araçlarınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyor, hayırlı olsun diyorum ifadelerini kullandı.

Zeybek Başkan ise programda yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak, sorunlarını çözecek her alanda başarı sağlamalarının önünü açacak tüm çalışmalarda yer aldıklarını söyledi. Desteklerin devam edeceğini de belirten Başkan Zeybek; “Sizleri hiçbir zaman kendimizden farklı görmedik, görmüyoruz. Bizler de bir gün engelli bir birey olabiliriz. Ne olabileceğinin garantisi yok. Cenab-ı Hakk’ın takdiri. Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak, evde kapalı kalmadan sosyal hayata karışabilsin diye bu dağıtımları yapıyoruz. Bir nebzede olsa sizlerin derdine derman olabildiysek ne mutlu bize. Ayrıca teslimini yaptığımız araçların akülerinin de belirli periyotlarla bakımlarını yaptırıyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan ustamıza da teşekkür ediyorum. Sizler varsanız biz varız. Sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Allah hayırlı mübarek etsin diye konuştu.

ENGELLİ VATANDAŞLARDAN ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Konuşmalar ardından Başkan Zeybek ve Başkan Yardımcıları engelli bireylere akülü araçlar ve tekerlekli sandalyelerin anahtarlarını teslim etti. Vatandaşlarla yakından ilgilenen Zeybek Başkan talepleri de aldı, tek tek hatıra fotoğrafları çekindi. Engelli vatandaşlarımızda duyarlılığından ötürü Başkana teşekkürlerini iletti. Program aile fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.