Genel

ZEYBEK' BELEDİYEYİ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

31 Mart yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, beraberindeki heyet ile birlikte Karayolları 31. Şube Şefliğini ziyaret etti.

31 Mart yerel seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, beraberindeki heyet ile birlikte Karayolları 31. Şube Şefliğini ziyaret etti.

31. Şube Şefi Yalçın Özgür ve çalışanları tarafından karşılanan Başkan adayı Zeybek, Afyonkarahisar’da yapımı devam eden ve proje halindeki yatırımlarla ilgili Şube Şefi Özgür’den bilgiler aldı. Özgür ile karşılıklı fikir alış verişinde bulunan Zeybek, özellikle bölünmüş yol konusunda Afyonkarahisar’ın son 16 yılda önemli bir konuma geldiğini vurguladı.

Karayollarında kavşak bir nokta olan Afyonkarahisar’ın 550 kilometreye yakın yapılan bölünmüş yol ağı ile ulaşımın daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde sağlandığının altını çizen Zeybek, “Bütün yollar Afyonkarahisar’ımıza çıkıyor. Bölünmüş yol ağları ile özellikle de çevre yollarıyla da ulaşımda bir refah ortamına kavuşuldu. Bunun yanında köprüler, alt ve üst geçitler ile olası kazalara karşıda gerekli önlemler alınmaya çalışıldı. Son 17 yılda hükümetlerimiz yol medeniyettin diyerek kara, hava, deniz ve tren yollarına ayrı bir önem verdi. İnşallah önümüzdeki süreçte hızlı trene de kavuşarak karayolunda olduğu gibi tren yolunda da bütün yollar Afyonkarahisar’ımıza çıkar diyeceğiz” dedi.

“Gönül belediyeciliği ile gönüllere dokunuyoruz”

Şube şefi Özgür’ün ardından karayolları çalışanları ile bir araya gelen Başkan adayı Zeybek, coşkulu bir şekilde karşılandı. Çalışanlar ile tek tek tokalaşan Zeybek, “Sizler gece gündüz kar kış demeden 356 gün 24 saat çalışıyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Allah sizlere güç kuvvet versin” dedi. Özellikle konuşmasında karayolları çalışanlarının emeklerinin halka hizmet noktasında büyük olduğunu vurgulayan Başkan adayı Mehmet Zeybek, “Sizler çocuklarınıza helal lokma götürüyorsunuz. Bunun bilincindeyiz. Sizlerde iyi biliyorsunuz ki 31 Mart’ta yerel bir seçim var. Bu sıradan bir yerel seçim değil. 28 Şubat hadisesi, gezi olayları, 17-25 Aralık hadiseleri ile son olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde başarılı olamayanlar bunun rövanşını almak için 31 Mart’tan çok ciddi bir çalışma içerisindeler. Şayet Cumhur ittifakı Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi ‘Zillet ittifakı’ Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ‘illet ittifakı’ var karşımızda. Bunların niyeti halis değil. Eğer Cumhur ittifakı vatanını ve milletini sevenlerin bir araya gelerek oluşturmuş olduğu ittifak bazı büyükşehirlerde yenilgiye uğrayacak olursa Türkiye’yi 1 Nisan’dan itibaren kaos ortamına sokmak için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerinden şüpheniz olmasın. Bunları da konuşmalarında da ifade ediyorlar. Ülkemizin geleceğini düşünerek aklıselim olarak oylarınızı kullanmanızı özellikle istiyoruz. Bu güne kadar Afyon bizi hiç yanıltmadı ve istikrardan yana oy kullandı. Sizler uygun görürseniz ve Allah’ta nasip ederse seçildiğimizde kaldığımız yerden hizmetlere devam etmek istiyoruz. Bizim yeni dönemdeki uygulamamız inşallah ‘Ben yaptım olduğu zihniyetinden’ ziyade çözüm odaklı çalışma ve halkımızla istişare ile çalışacağız. Amacımız belediyeyi ortak akılla idare etmeyi vaat ediyoruz” diye konuştu.