Genel

ZEYBEK'TEN SPORA TAM DESTEK

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ve Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Masterler Derneği üyeleri ile akşam yemeğinde bir araya geldiler.

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ve Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Masterler Derneği üyeleri ile akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Yurdunuseven ve Zeybek, geçmiş yıllarda ilimize spor alanında hizmetler vermiş olan futbolculardan kurulu Masterler Derneği ile bir arada olmaktan dolayı memnuniyetini ifade ettiler.

“Afyon’da spor alanında çok ciddi yatırımlar yaptık”

Afyonkarahisar’ın spor alanında en üst seviyeye geldiğini ifade eden Yurdunuseven, “ Muhteşem bir spor kompleksine sahibiz burada Sayın Bakanımız Veysel ve yine milletvekilimiz olan Sait Açba’nın Eroğlu’nun büyük emekleri var. Eskiden sadece futbol oynamak için bile 2 tane saha vardı. Siz futbolun içerisinden gelenler bile bir maç yapalım dediğinizde 1 hafta önceden haber ancak yer ayarlarız denirdi. Şimdi spor kompleksimiz içerisinde 10 taneden fazla futbol sahamız var, onun dışında basketbol salonlarımız, voleybol salonlarımız var. Artık 1 saat öncesinde bile bir saha ayarlayıp spor yapma şansına sahipsiniz elhamdülillah. Afyonkarahisar’da spor alanında çok ciddi yatırımlar yaptık” diye konuştu.“3 branşta temsil edilen tek il Afyonkarahisar”

Yurdunuseven, Futbol, basketbol ve voleybol branşlarında ilimiz en üst liglerde temsil ediliyor bu şehrimiz için çok önemli bir olay. Belki bu yıl lig sıralamasında şuana kadar istediğimiz nokta da olamasak da inşallah sizlerin, belediyemizin tüm Afyon2un desteği ile yine zaferler yaşamaya devam edeceğiz. Tabi bu süreçte Salih Sel başkanımızın da çok büyük emekleri var. Amatör kümeden başlayarak 5 senede 4 şampiyonluk yaşatması çok büyük bir başarı kendisine de ben teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ise, gençlik yıllarından itibaren spor ile iç içe bir yaşamı olduğunu ifade etti. Zeybek, “Bende sizler gibi sporun içinde bir kişiyim 8 yıldan bu yana düzenli olarak voleybol oynuyorum. Uzun süreler boyunca ilimizde futbol oynamış ve hala takımlar oluşturarak oynamaya devam eden Masterler’imizi tebrik ediyorum. Tüm ziyaretlerimizde sürekli Afyonspor’u şampiyon yapacak mısınız ya da ligde kalacak mıyız gibi birçok soru alıyoruz. Bende diyorum ki Belediye Başkanı olduğum zaman sadece Afjet Afyonspor’a değil, basktbola ve voleybola da destek sözü veriyorum. İnşallah bizde bu ekip ruhuna destek olarak Afjet Afyonspor’umuzu hak ettiği noktalara taşımak için gayret göstereceğiz” dedi.

“Afyonkarahisar’a spor alanında büyük hizmetler yapacağız”

Milletvekillerimiz ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanını ziyarete gittiklerini ifade eden Zeybek,” Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu gerçekten Afyon’u seven ve katkı sağlamaya çalışan bir bakanımız. Sahipata Mahallemizde bir spor salonumuz yarım kaldı dediğimizde, hemen orayı tamamlayalım diye söylediler. Mevcut kullandığımız spor kompleksinde ki sahamızın zemininin bozuk olması konusunda hemen yaz döneminde yapılacağını ifade etti. Spor kompleks içerisine bir spor lisesi yapılacağını sözünü verdiler. Yine ilave olarak antrenman sahaları yapabileceklerini ilettiler. İnşallah yakında Gençlik ve Spor Bakanımızı da Afyon’a davet edeceğiz ve sizlerde bir araya getireceğiz. Afyonkarahisar’a spor alanında büyük hizmetler yapacağız” diye konuştu.

Programın ardından kapalı spor salonunda AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Belediye Meclis Üyeleri AK Parti üyeleri ve Masterler Derneği arasında futsal maçı oynandı.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment