Genel

10 YILDA 6 BİN SOKAK HAYVANI KISIRLAŞTIRILDI

Belediyemiz ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) arasında imzalanan protokolle son 10 yılda tam 6 bin sokak hayvanının kısırlaştırıldığı bildirilirken 2019 yılı protokolünün imzalanması konusunda da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Belediyemiz ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) arasında imzalanan protokolle son 10 yılda tam 6 bin sokak hayvanının kısırlaştırıldığı bildirilirken 2019 yılı protokolünün imzalanması konusunda da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

10 YILDA 6 BİN SOKAK HAYVANI KISIRLAŞTIRILDI

             Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi Başhekimi, Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Fatih Birdane’yi makamında kabul etti.

              Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi Başhekimi, Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Fatih Birdane, Başkan Burhanettin Çoban’a nezaket ziyaretinde bulundu.

HAYVAN BARINAĞI SOKAK HAYVANLARI İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS

          Ziyarette Başhekim Mehmet Fatih Birdane geçen 10 yıllık hizmet süresi boyunca ilimize kazandırdığı eserlerden dolayı Başkan Çoban’a teşekkür etti. Birdane, eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun büyük destekleriyle modern Hayvan Bakımevi’nin Sokak hayvanları için büyük bir şans olduğunu ifade etti.

            Başhekim Mehmet Fatih Birdane, Belediye ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) arasında imzalanan protokolle, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması sağlandığını dile getirerek Başkan Çoban’a teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Burhanettin Çoban ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) arasında imzalanan protokol gereği son 10 yılda tam 6 bin sokak hayvanının kısırlaştırıldığını söyledi.

10 YILDA 6 BİN SOKAK HAVYANI KISIRLAŞTIRILDI

           Geçtiğimiz dönem hizmete alınan hayvan barınağı sayesinde sokak hayvanlarının güvende olduğunu ifade eden Başkan Çoban, “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre Afyonkarahisar Belediyesi başıboş hayvanları topluyor ve barınakta ön muayeneden geçirdikten sonra hastalıklı olanların tedavilerini yapıyor. Kısırlaştırma sırası gelen hayvanlar, Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi ile yapılan protokol gereği kısırlaştırılıyor. Daha sonra ise kuduz aşıları ve parazit iğneleri yapılıyor. Kısırlaştırılan sokak hayvanları, barınakta on beş gün boyunca rehabilitasyona tabii tutuluyor ve YASA GEREĞİ alındıkları doğal ortama bırakılıyor” diye konuştu.

         Ziyarette Başkan Çoban ve AKÜ Hayvan Hastanesi Başhekimi Mehmet Fatih Birdane, Sokak hayvanlarının 2019 yılı içerisinde de kısırlaştırılması, teşhis ve tedavilerinin yapılması içinde Belediyemizle Üniversite arasında yeni bir protokolün yapılması için görüş alışverişinde bulundu.