Genel

ZEYBEK ATAKÖY SEMT PAZARINI ZİYARET ETTİ

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışmaları kapsamında Ataköy Semt Pazar'ını ziyaret etti. Halkın büyük teveccühü ile karşılaşan Zeybek, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.


AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışmaları kapsamında Ataköy Semt Pazar’ını ziyaret etti. Halkın büyük teveccühü ile karşılaşan Zeybek, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

Ataköy Semt Pazar’ını ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, hem esnaflar ile hem de vatandaşlarla hasbihal etti. Partililerin de katıldığı ziyarette vatandaşlar Zeybek’e adeta sevgi selinde bulundular. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Zeybek, pazar yerinde esnaflar başta olmak üzere alış verişe gelen vatandaşlarla da uzun uzun sohbet etti ve 31 Mart seçimleri için destek istedi.

Zeybek alışverişe gelen vatandaşlara ‘hayırlı pazarlar’ dileğinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Zeybek, vatandaşların istek, öneri ve taleplerini de dinledi. Pazar esnafı ziyaretinden dolayı Zeybek’e şükranlarını sunarak büyük teveccüh gösterdi.

“İnsan odaklı hizmet edeceğim”

Gönül belediyeciliğin gereği olarak insan odaklı hizmet vereceklerini ifade eden Zeybek, Afyonkarahisar’ımız tarım alanında ülke genelinde söz sahibidir. Biz de çiftçi kardeşlerimizle her fırsatta iç içe olmaya çalışıyoruz. Hem hemşehrilerimizin hem de pazarcı esnafımızın mahallelerimizdeki semt pazarlarının eksikleri için istekleri var. 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Burhanettin Çoban kardeşim kapalı Pazar yerleri yaparak pazarcı esnafımızı yağmurdan çamurdan kurtarmıştır. Biz de kapalı pazar yerlerinin eksiklerini tamamlayarak vatandaşlarımıza dahi iyi hizmet vereceğiz.  Semt pazarlarının eksik ve sorunlarını en iyi halkımız bilir. Afyonkarahisar’da yaşayan her bir vatandaşımızı bir bütünün parçası olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

“Afyonkarahisar’a Jeotermal Organize Sera Bölgesi kazandıracağız”

Türkiye’nin gündeminde olan tanzim satışı hakkında da konuşan Zeybek, “Belediye olarak böyle bir şeye girmeyeceğiz. İstanbul, Ankara gibi iller yapar ama bizim gibi üretimin çok olduğu yerlerde olmaz. İlimizde meyve sebze fiyatları diğer illere göre çok ucuz. Çevre ilçe, belde ve köylerinden gelen çiftçi kardeşlerimiz rahatlıkla ürünlerini satabiliyor. Biz belediye olarak Jeotermal Organize Sera Bölgesi projemiz var. Sıcak su kaynağımızla ısıtılan serada domates üretimi gerçekleştireceğiz. Afyon merkez ve ilçelerinde 30’a yakın büyük firmalar jeotermal ile domates üretimi yapıyor. Jeotermal Organize Sera Bölgesinde arsayı düşük tutarak işletme sahiplerinin daha çok olması yönünde girişimlerimiz olacak. Bu sayede 3 Bin kişiye iş imkânı sağlamış olacağız. Antalya’nın Kumluca ilçesi gibi şehrimiz de seracılık alanında bir üst bölgesi olacak. Jeotermal seraları şehrimize kazandırmak için elimizi değil, vücudumuzu taşın altına koyacağız” dedi.

Pazarda alışveriş yapan vatandaşların samimi ve sıcak yaklaşımı fotoğraf karelerine de yansıdı.  Zeybek’i gören vatandaşlar telefonlarıyla fotoğraf çektirerek o anı ölümsüzleştirdiler.