EKONOMİ GÜNDEM

BAKAN BİLGİN´DEN BELEDİYEYE ZİYARET 

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin Belediyemizi ziyaret etti. Programları kapsamında bazı temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tarafından belediye binamızın girişinde karşılanan Bakanımız ve beraberindeki heyet daha sonra başkanlık makamına geçti.

Bakan Bilgin’in ziyaretinde Başkanımız Mehmet Zeybek’e Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, Başkan Yardımcılarımız, İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk eşlik etti. Zeybek Başkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bakan Bilgin’e kentte yürütülen önemli çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Ziyaret ardından açıklamada bulunan Bakan Bilgin, Afyonkarahisar’ın kendisi için ayrı bir önemi olduğuna dikkat çekti.

“HIZLI TREN PROJESİNDE AFYON’U KESİŞME NOKTASI YAPTIK”

Büyük Taarruz ateşinin Afyonkarahisar’dan yakıldığını işaret eden Bakanımız Vedat Bilgin “Afyon’a her geldiğimizde Büyük Zafer aklıma geliyor. Yine geçtiğimiz süreçte Sayın Bakanımızla birlikte Afyonkarahisar’ı demiryollarında hızlı tren geçiş noktası, kesişme noktası yaptık. O süreçte yol güzergahı için başka projeler de vardı, biz Afyon’u seçtik. Bunun nedeni Afyonkarahisar birçok şehre bağlantı merkezi.  O bakımdan Afyon’un bende de böyle bir anısı var” dedi.

“AFYON TURİZM ALANINDA BÜYÜK ATILIM YAPTI”

Afyonkarahisar’ın turizm alanında büyük atılım yaptığını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanımız Vedat Bilgin; “Bu noktadaki gelişimde Afyon’a yapılan kamu yatırımlarının, alt yapının etkilerini görmek lazım. Türkiye’nin büyümesiyle Afyon’un da payını daha fazla alarak gelecekte önemli bir merkez olacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkanımız Mehmet Zeybek ise Belediyemizin yatırım ve projeleri hakkında bilgi vererek Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanımız Vedat Bilgin’e teşekkür etti.