EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM MAGAZİN

BAKAN GÖKTAŞ; ULUÇAY’IN ARKASINDAYIM

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı açıklamada “Başkan adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay’a her türlü desteği veriyor ve arkasında durduğumu ifade ediyorum” dedi. Uluçay da yaptığı açıklamada “Bu şehre eğer bir eli değecekse, terör örgütünün siyasi destekçilerinin elini sıkanların değil, milletin ta kendisinin elini sıkan bir el değecektir” dedi.

ile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gündemi değerlendirdi. AK Parti İl Başkanlığını ziyarette konuşan Göktaş ve Uluçay önemli açıklamalar yaptı.

“Bu şehre teröristlerin elini sıkanlar değil, Avrupa’da soykırıma karşı dimdik duranların eli değecek”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptığı açıklamada, “Özellikle kadınlara ve dezavantajlı kesimlere yönelik hazırladığımız bütün projeleri Bakanımız ile birlikte hazırladık. Hükümetimizle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. ‘Kadın eli değecek’ cümlesini slogan olarak değil, fiili olarak gerçekleştireceğiz. Bizler bu kadim şehri ayrı gayrı değil, bir bütün olarak alıyoruz. Bu şehre eğer bir eli değecekse burada terör örgütünün siyasi destekçilerinin elini sıkan bir el ya da, erkeklerim birbiriyle evlendirmeyi destekleyenlerin elini sıkanlar değil, milletin ta kendisinin elini sıkan bir kadın el değecektir. Bizim şehrimiz kadim bir kültüre sahiptir. Bu şehir, kendini ömrü boyunca hayır hizmetlerine adamış Kadınanalar şehridir. Sultan Divaninin kızı olan Destina Gevher Hatun ve torunu Güneş Hatun’un elinin değdiği bir şehirdir. Bu şehre, daha dün sözde Ermeni soykırım yasa tasarısı teklifi verenlere karşı siyasi kaygılarla sessiz kalanların eli değil, Avrupa’nın göbeğinde sözde Ermeni soykırım yasası çıkarılırken karşı çıkanların eli değiyor. Bu şehre, geçtiğimiz aylarda yatırım planına alınan huzurevinin yerinde incelemelerde bulunan Bakanımız’ın kadın eli değiyor. Biz sloganları değil gerçekleri konuşuyoruz. Bizim inancımızda bir işte kadınlarımız dokunduğu zaman hoşgörü gelir, samimiyet gelir, kavga gürültü değil ayrıştırma hiç değil, bereket gelir” dedi.

“Projeleri birlikte hazırladık”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı açıklamada “Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay’ın aile, kadın ve sosyal projelerinin tamamını birlikte istişare ile yaptık. Ben bu ülkenin bir bakanı olarak kendisine her türlü desteği veriyor ve arkasında durduğumu ifade ediyorum. Bugün yerini incelediğimiz huzurevi inşaat alanı da bunun bir parçasıdır. Şehrimiz huzuru, sükuneti ve mutluluğu en güzel bir şekilde yaşayan şehirlerin başında geliyor. Ancak bir yerde ölçü yoksa kavga vardır, gürültü vardır.  O yüzden bizler hakkaniyetli bir şekilde çalışarak şehrimize yeni kazanımları sağlamanın gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.