KÜLTÜR-SANAT

Başkan İnkaya Allah devlet ve millet düşmanlarına fırsat vermesin

Başkan İnkaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“  Herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım. İyi Parti olarak kimden gelirse gelsin Türkiye cumhuriyetinin varlığına ve bölünmezliğine yapılan her türlü kalkışmayı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Aklıselim ve devletini seven her insan gibi bizde sonsuza dek bu bayrağı bu vatanı koruyup kollayacağız. Allah bölücülere, teröristlere, devlet ve millet düşmanlarına fırsat vermesin.

15 Temmuz kalkışmasını İlimiz Afyonkarahisar kazasız atlatmıştır. Kimsenin burnu kanamamıştır. Binlerce şükür ediyoruz. Hain darbe girişimi tv ler de  duyulduktan sonra siyasi görüşü ne olursa olsun  hemşerilerimiz şehrin meydanında toplanmışlar, ellerinde Türk Bayraklarıyla demokrasi nöbeti tutmuşlardır.

İlimiz ve ilçelerinde hain kalkışmaya destek veren  resmi, sivil, askeri  kişi ve guruplar  olmamıştır. Buna rağmen halkımız demokrasi nöbetini isteyerek tutmuştur. Bu davranışlarıyla tüm dünyaya şunu göstermiştir. ’Devletimize ve Milletimize yapılacak her saldırıda Ülkemize sahip çıkarız.’’ demiştir.

İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerde şehit ve gazilerimiz olmuştur. 15 Temmuz şehitlerimiz elbette kıymetlimizdir. Ancak son yıllarda okullarımın duvarlarında  sadece 15 Temmuz şehitlerimize yer verilmektedir. Çanakkale ,Kurtuluş Savaşı ,Kıbrıs, PKK ile yapılan mücadele ,Suriye Harekatı şehitleri, öğretmen şehitlere de yer verilmelidir. Şehitler ve gaziler arasında manevi ayrım yapılamadığı gibi ,maddi ayrımda yapılmamalı.

15 Temmuz Hain kalkışmasına kadar ki süreç öğrencilerimize doğru anlatılmalı . Milli Eğitim millilik ilkesini öne çıkarmalı, milliyetçi olmanın ,faşizm olmadığı öğrencilere anlatılmalı. Bir daha hiç kimse 15 Temmuz gibi hain kalkışmalara yeltenmemelidir Dünya kurulalı var olan Yüce Türk Milletinin Türkİye  Cumhuriyeti Devleti sonsuza kadar yaşasın.  Allah bu milleti kardeş kanı dökmekten korusun .” dedi.