EKONOMİ GÜNDEM SON DAKİKA

BU ALT VİRAJ ÇOK TEHLİKELİ (KOLAYLI)

Kolaylı, Özdilek üst geçidi.  Sıkıntılı yer ise dahası Özdilek ve Kolaylı kavşağı olarak anılan yer. Şoförlerin sıklıkla şikayetçi oldukları ama henüz bir önlem alınamayan bir kavşak.. Köprü alt geçitlerinde dönüş anlarında yaşanan sıkıntı ise oldukça büyük..

ÖLÜM VİRAJI 2

İlimiz Özdilek ve Kolaylı kavşağı olarak bilinen bu yerde ölüm adeta geliyorum diyor. Özellikle sık araç geçişinin olduğu bu yoğun kavşakta şehir içine dönüş ve Antalya İzmir dönüşlerinin yaşandığı kavşakta üst geçit ayaklarının yukarıdan gelen araçların görüş alanını kapatmasıyla dönüş yapan araç sürücüleri yokuş aşağı gelen araçları üst geçit direkleri yüzünden maalesef göremiyor ve bu da kazalara davetiye veriyor. Herhangi bir trafik aynasının da olmaması, araç sahipleri için geliş gidiş yoğunluğunun da köprü ayakları yüzünden görülmemesi sıkıntılı anlara sebep oluyor.

DALGINLIK PAHALIYA MAL OLABİLİR

Görüştüğümüz sürücüler ise “Alt dönüşlerde özellikle köprü direklerinin yola çok yakın olması rampadan gelen araçların süratli olmaları ve dalgın bir şekilde dönüş yapan araçlar için çok büyük tehlike. Malum uzun ve geniş araçların belirli bir hızda burada yavaşlamaları biraz zor. Eğer dönüş yapan araçlar biraz araçlarının burnunu yola çıkarırlarsa hızla gelen bir tırın veya kamyonun vurmaması içten bile değil” dediler.