EKONOMİ GÜNDEM POLİTİKA

KENT ORMANI MOLOZLARI

Şehrin en güzel manzarasında ve oksijen deposu sayılabilecek bir alanda bu nasıl bir rezillik? Gerçekten yerinde gidip gördüğümüz zaman içimiz inanılmaz acıdı. Bir yanda yemyeşil ormanlık alanla, bir yanda kimin ne döktüğü belli olmayan moloz yığınları. Üstelik sakın moloz dökmeyin cezai işlem uygulanacaktır levhasına rağmen ortalık berbat moloz ve çöp yığınlarıyla dolu olması.

KİMLER NEDEN DÖKTÜ HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILDI MI?

Hadi onu geçtik. Sözde ilimizin nefes alması ve oksijen tazelemesi elzem olan keltepe denilen mevkiinin böylesine inşaat hafriyatlarıyla dolup taşmasının yanı sıra, çöp ve benzeri malzemelerin geniş bir araziye dökülmesi ve kimsenin müdahale etmemesi ise ayrı düşündürücü..

KENT İÇİN HAVA BARİYERİ MOLOZ VE OLAN ALAN ÇÖP YIĞINLARI İÇİNDE

Yemyeşil bir alanın bu şekilde talan edilmesi ve herhangi bir şey yapılmaması da enteresan.. Kimin sorumluluğunda olduğu belli olan bu alan için nasıl bir iyileştirme yapılacak onu bilemiyoruz ama gördüğümüz manzara ki sizlerde görüyorsunuz son derece iğrenç bir görüntü ve doğa kirliliği.. Buraya kimler ve neden hafriyat ve çöp yığınları döktü? Yetkililer neredeydi? Neden izin verildi ve hiç mi haberiniz olmadı? Bunları neden soruyoruz dökülen hafriyat ve çöp oldukça geniş bir alanda yayılmış durumda.. Hala daha atıklar atılıyor ve yetkililer resmen bakıyor..