GÜNDEM

Kanalizasyon Ve Yağmursuyu Hatları Temizlik Çalışması

KANALİZASYON VE YAĞMURSUYU HATLARI TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri kış hazırlıkları kapsamında şehrimizde çalışmalarına devam ediyor. Oluşabilecek olumsuz durumlara karşı kanalizasyon ve yağmur suyu ızgaralarında rutin temizlik çalışması yapılıyor, kanallar atık ve birikintilerden arındırılıyor.

Şehrimizde bulunan kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı hatları ile menfezlerin, düzenli akışını sağlamak için kanal temizleme çalışmaları son sürat devam ediyor. Birçok mahallede ve ana caddelerde çalışmalar tamamlanırken Atatürk ve İsmet İnönü caddesinde kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının temizliği ise sürüyor.

Yapılan temizlik çalışması kapsamında ızgaralardan çöpler toplanarak, tazyikli suyla yıkandı. Yağmur suyu hatlarının tıkanmasına neden olan yaprak, taş ve diğer atıkların temizlenmesiyle birlikte hattın sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanıyor. Periyodik olarak yapılan çalışmaların yanında yoğun yağışlarda meydana gelen ani su baskınlarında da ekipler anında müdahale gerçekleştiriliyor.

Yürütülen yağmursuyu hattı temizlik çalışmalarıyla, olası yağışlardan dolayı meydana gelebilecek su baskınların önüne geçilmesi hedefleniyor.

’HEDEF KALİTELİ BİR ALTYAPI’

Yağmur suyu hatlarının ve ızgaralarının tıkanmaması noktasında vatandaşlara da görev düştüğünü belirten yetkililer, vatandaşları yağmur suyu ızgaralarına çöp atmamaları konusunda uyardı. Izgaraların yakınına çöp ve diğer malzemelerin bırakılmasının yağışlarla birlikte tekrar tıkanmalara neden olacağı kaydedildi.

>> RTURKAI.