GÜNDEM

Vali Yiğitbaşı Şuhut İlçesinde Patates Hasadına Katıldı

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ilçe ziyaretleri kapsamında Şuhut ilçesindeydi. İlçede temaslarda bulunan Vali Yiğitbaşı, köy ziyaretlerinde de vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Doç. Dr.

Kübra Güran Yiğitbaşı’nın ilk durağı Şuhut Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Harun Reşit Han’dan ilçenin eğitim, sağlık ve ekonomi alanında genel durumunu içeren bilgiler alan Vali Yiğitbaşı daha sonra Şuhut belediye başkanlığına geçti.

Şuhut Belediye Başkanlığı ziyaretinde Belediye Başkanı Recep Bozkurt’tan yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Yiğitbaşı, Belediye birimlerinde de incelemelerde bulunarak personele kolaylıklar diledi.

Şuhut programı esnasında esnafı ziyaret eden, işlerinin genel durumunu soran Vali Yiğitbaşı, hayırlı işler, bereketli kazançlar diledi.

Kadınların işlettiği mahalle fırınına da giden, kadınlarla ekmek yapımı üzerine sohbet eden Vali Yiğitbaşı, patatesli ekmek pişirdi.

İlçenin en büyük camilerinden olan yaklaşık 600 yıllık geçmişi bulunan tarihi Ulu Camii’de de incelemelerde bulunan Vali Yiğitbaşı, ilk günkü ihtişamıyla yıllara meydan okuyan caminin tarihçesi hakkında bilgiler aldı.

Huzur Dolu Bir Yer

Tarihi Hamzapaşa Hamamı’nın restore edilmesiyle oluşturulan, aziz şehitlerimizin hatıralarının yaşatıldığı Şuhutlu Şehit ve Gaziler Hatıra Merkezi’ni ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, incelemelerde bulundu.

Yetkililerden bilgiler alan Vali Yiğitbaşı, merkezin ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Burada kısa bir açıklama yapan Vali Yiğitbaşı: ’Çok huzurlu bir yer. Şehit ve gazilerimizin hatıralarının verdiği huzur her bir noktaya yansımış’ dedi.

Köyleri Ziyaret Etti

Şuhut ilçesi programı kapsamında Aydın, Kavaklı, Tekke ve Demirbel köylerini ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, vatandaşlarla hasbihal ederek taleplerini dinledi.

Aydın Köyünde Sevgi Seli

Aydın İlkokulunu da ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, burada yoğun bir sevgi seli ile karşılandı. Öğrencilerle gelecek hayalleri üzerine bir süre sohbet eden Vali Yiğitbaşı, onlara çeşitli kitaplar hediye etti.

Patates Hasadına Katıldı

Vali Yiğitbaşı, Yarışlı köyü ziyaretinde ise Afyonkarahisar’ın meşhur agria patatesinin hasadına katıldı.

Hasat yapan kadın işçilerle de bir süre sohbet eden Vali Yiğitbaşı, taleplerini dinledi, alın teriyle emek harcayan kadınlara işlerinde kolaylıklar temenni etti.

Çiftçimizin Yüzü Gülüyor

Burada açıklamalarda bulunan ve Afyonkarahisar’ın patates üretiminde ülke genelinde ilk 3’te yer aldığına dikkat çeken Vali Yiğitbaşı: ’ Bizim bölgemizin patatesi çok kıymetli. Renginden ve lezzetinden dolayı çok özel bir patates yetiştiriyoruz.

Bu bölgede toprağımız çok bereketli bunun da etkisiyle bu yıl rekolte de oldukça yüksek. Çiftçimizin yüzü gülüyor’ dedi.

Son olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Şuhut Keklik Üretim Çiftliğini ziyaret eden Vali Doç.

Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı tedavisi tamamlanmış ve koruma altına alınan şahinleri doğal yaşam alanlarına bıraktı. >> RTURKAI.