GÜNDEM

Kaymakam Bilici, Gastro Afyon 2022 4. Uluslararası Turizm Ve Lezzet Festivaline Katıldı

Kaymakam Bilici, Gastro Afyon 2022 4. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivaline Katıldı

Kaymakam Osman Bilici, eşi Filiz Bilici ile birlikte bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gastro Afyon Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivaline katıldı.

Festival alanında açılan stantları gezen Kaymakam Bilici, daha sonra Emirdağ Kadın Kooperatifi tarafından açılan standı ziyaret ederek kadınlar tarafından hazırlanan el emeği ürünleri ve çalışmaları inceledi.

Festival alanında TRT Haber kanalına bir açıklama yapan Kaymakam Bilici, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gastro Afyon 2022 Turizm ve Lezzet Festivali, şehrimize hem ulusal hem de uluslararası anlamda çok güzel katkılar sağlıyor. Burada memleketimizin çok geniş olan kültürünü ulusal anlamda duyurma fırsatı yakalıyoruz. Bu açıdan bu festivalin her yıl gelenekselleşerek kutlanması bizleri motive ediyor.

Tarihi ve kültüründe olduğu gibi yöresel lezzetler yönünden de zengin bir mutfağa sahip olan ilçemiz Emirdağ’ın bu festivalde yer alması da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bu vesileyle herkesin bu muazzam festivali gelip görmesini istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Motor Sporları Merkezi’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin sunulduğu festivalde, ünlü şeflerin yemek gösterileri, atölye çalışmaları, söyleşiler, müzikal gösteriler ve farklı yarışmalar da festivale renk katıyor. >> RTURKAI.