GÜNDEM POLİTİKA

KENT KONSEYİNDEN TUHAF HAREKETLER

BELEDİYE KENT KONSEYİ ŞAŞIRDI

Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan, Afyonkarahisar Belediyesinin ana bileşen olarak destek verdiği ve Afyonkarahisar’ın Gastronomi Şehri olmasında, ilde yapılan kültürel-sanatsal faaliyet olarak da artı puanla UNESCO nezninde katkısı olan Müzik Festivallerine tepki gösterdi.

DAHA YENİ Mİ AKLINIZA GELDİ?

Yasan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “”700 bin nüfuslu Afyon’da Caz Festivali’ne kimler katılır? Yüzde bir olsa 7 bin kişi eder. Gelen bini bile bulmaz. Onunda yarısı protokol. O zaman niye?”” diyerek 21’cisi düzenlenen Afyonkarahisar Caz ve Klasik Müzik Festivallerinin gereksiz ve faydası gördü.

SANATSIZ KÜLTÜRSÜZ BİR AFYON MU İSTENİYOR?

Bu paylaşıma, Afyonkarahisarlı sanatseverler ve sporseverler tepki gösterdi. Seyirci sayısına indirgenen bu mantıkla, futbola, basketbola, kültürel etkinliklere, konferanslara vb. her tür etkinliğe gereksiz ve faydası gözle bakılabileceğini, söz konusu bakış açısının sakat ve mantıksız olduğunu belirten Afyonkarahisarlı sanatseverler ve sporseverler “Bu tip sanatsal ve sportif etkinlikler Afyonkarahisar’ın tanıtımı için çok önemli ve yerindedir. Belediye Başkanımız ve Valimiz de bunu bildikleri için bu etkinliklere destek vermektedir. Uluslararası motokrosa kaç seyirci gidiyor, izliyor. Bu sakat mantıkla o zaman bunu da iptal etsin, buna da tepki göstersin bu beyefendi” dediler.

ASIL SUÇLU YETKİ VERENLERİN

Bu arada, Afyonkarahisar Belediyesinin ve Başkan Zeybek’in açıkça destek verdiği bir etkinliğe, Belediye Meclisi bünyesinde Kent Konseyi Başkanının karşı çıkması şaşkınlıkla karşılandı. Afyon pres com olarak böylesine garip ve enteresan açıklamalar yapan Kent konseyi başkanına ve ona bu görevi veren yetkililere gerçekten şaşırıyor ve kınıyoruz.