EKONOMİ GÜNDEM POLİTİKA

MHP SEZER “7000 ARAÇLIK OTOPARK”

“Güney Çevre Yolu” projesiyle şehir trafiğinde rahatlama yaşanacak

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, şehrin trafik sorununa neşter vuracak, “Güney Çevre Yolu” projesi ile Kanlıca-Hıdırlık-Olucak güzergahının bir tünelle Alparslan Türkeş Köprüsü’ne bağlanarak Kurtuluş Caddesi’ne alternatif güzergah oluşturulacağını söyledi. Küçükkurt, “Güney Çevre Yolu projemizle şehir trafiğinde rahatlama yaşanırken, Kanlıca Bölgesi ile tarihi kent dokusunun bulunduğu bölgeler birbirine bağlanmış olacak” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, beraberindeki partililerle birlikte seçim çalışmaları kapsamında çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmıyor.

7 BİN ARAÇLIK KAPALI OTOPARK ALANI OLUŞTURULUCAK

Afyonkarahisar’ı karış karış gezerek, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam eden Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Karaman Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Şehrin sorunlarının en başında trafik ve ulaşım meselesinin geldiğinin önemle altını çizen Küçükkurt, “Şehir içi ulaşımda öncelikli olarak yeni otopark alanları oluşturulacak. Vatandaşa aracını park edeceği alternatif yerler gösterildikten sonra yol kenarlarındaki araç parkları en az seviyeye çekilecek. İlk etapta Belediye Şehir Çarşısı arkasına 1200 araçlık otopark yapılacak. Bağ-Kur binası alanı en geniş kapasitesiyle en kısa sürede hizmete açılacak. Bizce malum olan diğer otopark alanlarında da acil şekilde çalışmalar yapılarak 7000 araçlık kapalı otopark alanı oluşturulacak. Uzun vadede şehir merkezindeki yoğunluğun şehrin çevresine yayılabilmesi için yine bizce belli olan yol haritasına göre hareket edilecek. Yeni yol ve yeni imkânlar oluşturulacak. Ali Çetinkaya Gar yanındaki Muhsin Yazıcıoğlu Köprüsü’nden, OSB’ye doğru yapılması gereken yol çalışması gerçekleştirilecek. Maliye Kavşağındaki yoğunluk azalacak, OSB güzergâhı alternatif yoldan şehir merkezine bağlanacak. Yeni üst geçitler yapılacak. Park Afyon Kavşağı, Müze Kavşağı ve Çevreyolu üzerindeki acil ihtiyaç noktaları başta olmak üzere trafiğin yoğun olduğu yerlerde üst geçitler inşa edilecek. Kullanım kolaylığı için üst geçitler asansörlü ve yürüyen merdivenli olarak tasarlanacak. Güney Çevre Yolu açılacak. Kanlıca-Hıdırlık-Olucak güzergahı bir tünelle Alparslan Türkeş Köprüsü’ne bağlanarak Kurtuluş Caddesine alternatif güzergah oluşturulacak. Şehir trafiğinde rahatlama yaşanırken, Kanlıca Bölgesi ile tarihi kent dokusunun bulunduğu bölgeler birbirine bağlanmış olacak.” şeklinde konuştu.

TRAFİK AKIŞINDAKİ TÜM SİSTEM ELDEN GEÇİRİLECEK, AKILLI KENT BİLGİ SİSTEMİ DEVREYE ALINACAK

Seçim çalışmalarına akşam Kışlacık ve Ataköy mahallelerinde muhtarlık ve kahvehane ziyaretleriyle devam eden Başkan Adayı Küçükkurt, “Kamyoncu esnafımızın yeme-içme, barınma, temizlik gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir kamyon garajı yapacağız. Minibüs ve taksi durakları şehrin dokusuna uygun bir şekilde, tek tip ve modern duraklar olarak düzenlenecek. Erenler Mahallesi AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampüsü girişinde öğrencilerin güvenli geçişi için alt geçit yapılacak. Kazaların sıkça yaşandığı Organize Sanayi Bölgesi girişi ile Otogar girişinde bulunan yollarda köprülü geçitlerin yapılması sağlanacak. Karayolları birimleri ile koordineli bir şekilde bu iki kavşağın tamamlanması sağlanacak. Trafik yükünün ağır olduğu Fuar Kavşağı, Şehitler Camii önünde alt geçit yapılarak trafik akışı rahatlatılacak. Her geçen gün nüfus yoğunluğu ve trafik yükü artan Uydukent bölgesine ulaşım konusunda bölgeye alternatif giriş düzenlemeleri yapılacak. Şehir içi trafikte trafik lambalarının sürelerinden, yeşil kuşak dalgalarına kadar uzanan alt yapı elden geçirilecek. Trafik akışının sağlıklı işlemesi için yapılacak akıllı sinyalizasyon çalışmaları, tümsek düzenlemeleri ve tabela çalışmaları ile desteklenecek. Şehir içi toplu ulaşımda akıllı kent bilgi sistemleri devreye alınacak. Hangi minibüs hattı hangi güzergâhları kullanıyor. Hangi otobüs hattı nereden geçiyor, araçların kalkış ve varış saatleri cep telefonları vasıtasıyla öğrenilebilecek.” ifadelerini kullandı.

YERLİ ELEKTRİKLİ MİNİBÜSLERLE TOPLU TAŞIMADA MALİYETLER DÜŞECEK, ÖĞRENCİLERİMİZ ÜCRETSİZ TAŞINACAK

Belediye ve Özel Halk otobüslerinin yüzde 100 yerli ve elektrikli minibüslerle güncellenmesine yönelik çalışma yapılacağını kaydeden Başkan Adayı Küçükkurt, “Karsan ve Aselsan’ın ürettiği yüzde yüz yerli, yüzde yüz elektrikli minibüsler Afyonkarahisar’da da kullanılacak. Afyonkarahisar Belediyesi kendi elektrikli araç şarj tesislerini oluşturduğunda ulaşım maliyetleri azalacak. Böylece kent içi ulaşım fiyatları artmadığı gibi ücretsiz taşıma uygulamalarına emeklilerden sonra tüm ilk dereceli öğrencilerin faydalanması hedeflenecek. AFBİS olarak tanımlayacağımız özellikle çarşı bölgesinde elektrikli bisiklet istasyonları kuracağız. İsteyen Afyonkarahisarlılar ve misafirler bu bisikletleri kullanarak trafikten etkilenmeden yolculuk yapabilecek, tarihi ve turistik bölgeleri gezebilecekler.” diye konuştu.

MEHMET ZEYBEK’İ ZİYARET ETTİ

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, beraberindeki heyetle birlikte Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ile Odak Gazetesi Kurucusu ve TV3 Genel Koordinatörü Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret ederek gündeme dair görüş alışverişinde bulundu.