EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM POLİTİKA

MHP SEZER “İLK ÇOCUK MİSAFİRHANESİ”

Türkiye’nin ilk çocuk misafirhanesi Afyon’da oluşturulacak

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “Türkiye Yüzyılı” programları kapsamında “Torunları şehit dedelerini ziyaret ediyorlar” parolası ile Türkiye’nin tüm illerinden çocukların Afyonkarahisar’a gelerek şehitlikleri ziyaret edeceklerini söyledi. Küçükkurt, “Öğrencilerin Afyonkarahisar’da ağırlanabilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye’nin ilk çocuk misafirhanesini oluşturacak” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt beraberindeki partililerle birlikte 2.  Küçük Sanayi Sitesi esnafı ve Sadıkbey Mahallesi’nde TOKİ konutlarındaki vatandaşlarla bir araya geldi.

ZAFER HAFTASI KUTLAMALARI ÜLKE GELİNDE SES GETİRECEK

Gittiği her yerde vatandaşların gönüllerinde taht kuran MHP Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “Türkiye Yüzyılı” programları kapsamında “Torunları şehit dedelerini ziyaret ediyorlar” parolası ile Türkiye’nin tüm illerinden çocukların Afyonkarahisar’a gelerek şehitlikleri ziyaret edeceklerini söyleyerek, “Öğrencilerin Afyonkarahisar’da ağırlanabilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye’nin ilk çocuk misafirhanesini oluşturacak. Afyonkarahisar’ın tüm Türkiye ile manevi bağı kuvvetlendirilecek. Zafer Haftası kutlamaları ülke genelinde ses getiren hale büründürülecek. Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in öne çıkacağı şekilde yeni bir Park düzenlemesi yapılacak. Milli Mücadele kahramanlarının hatıralarının yaşatılacağı bu parkta Milli Mücadele’nin ölümsüz sahneleri canlandırılacak. Türk tarihi ve kültürü içerikli park düzenlemeleri yapılacak. Çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz ve yaşlılarımızın katılımları ayrı ayrı düşünülerek, kültür ve sanat etkinlikleri organize edilecek. Şehir tiyatrosunun imkânları geliştirilecek. Sinema, konser, sergi etkinlikleri desteklenip geliştirilecek. Yapımı daha önceden planlanan ama ihale aşamasında yatırımdan vazgeçilen İsmet Attila Kültür Merkezi projesi tamamlanacaktır.” şeklinde konuştu.

ŞEHRİMİZİN YEŞİL DOKUSUNU ARTTIRACAĞIZ

Sokaklarda hayvan sayısının kontrolsüzce artmaması, sokak hayvanlarının güven içinde yaşayabilmesi için hayvan barınakları inşa edileceğini dile getiren Başkan Adayı Küçükkurt, “Beton üzerinde değil, toprakla temas halinde, uygar bir ortamda buluşturulacak olan sokak hayvanları kuracağımız Mama Fabrikasında üretilen besinlerle beslenecek. Hem sokak hayvanları için vicdanların kabul ettiği bir ortam sağlanacak, hem istihdam sağlanacak, hem maliyet ortadan kaldırılacak. PET OTEL projesi ile büyükşehirlerden tatile gidenlerin Afyonkarahisar’da evcil hayvanlarına bakım ve konaklama hizmeti sunulacak. Hayvan mezarlıkları oluşturularak yaşam arkadaşlarını kaybeden hemşerilerimize imkân sunulacak. Şehir merkezi ve çevresinde uygun bulunan her noktada ağaçlandırma çalışmaları yapacağız. Şehrin yeşil dokusunu artıracağız. Ordu Bulvarındaki askeri lojmanların yenileri yapılarak bu alanlar Belediye’ye kazandırılacak. Bu alanların satışı ya da yapılaşması kesinlikle düşünülmeden, altları otopark, üstleri yeşil alan olarak düzenlemesi yapılacak.” ifadelerini kullandı.