EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM

ULUÇAY, HANIMLAR İÇİN EMEK PAZARI

Hanım kardeşlerimiz, kadın emek pazarı projesiyle ev ekonomilerine katkı sağlayacak”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Güçlü Kadınlar Derneği Başkanı Canser Kuzu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Burada konuşan Uluçay, “kadın emek pazarı” projesiyle hanımların ev ekonomilerine katkı sağlayacağını ifade etti.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Güçlü Kadınlar Derneği Başkanı Canser Kuzu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette Uluçay’a eşi Leyla Uluçay, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve teşkilat mensupları eşlik ettiler.

“Hanım kardeşlerimiz, ‘kadın emek pazarı’ projesiyle ev ekonomilerine katkı sağlayabilecekler”

Ziyarette konuşan Uluçay;  “Hanım kardeşlerimizin AK Dava’mızın büyümesinde, gönüllerde yer edinmesi noktasındaki destekleri yadsınamaz bir gerçektir. Ben bunun bilincinde olan genç bir kardeşiniz olarak kadınlarımızın her alanda desteklenmesi ve yer alması için yerel yönetimde elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. Hanım kardeşlerimizin ev ekonomilerine destek olmak noktasında kadın emek pazarı projemizi hayata geçireceğiz. Bu kapsamda şehrimizdeki kadınlarımızın ev ekonomilerine katkı sağlayabilecek evde ürettikleri Afyonkarahisar’a özgü yöresel ürünlerin doğrudan müşterisiyle buluşacağı ve tarihi dokunun içerisinde modern bir çarşı yapacağız. Bu proje sayesinde kadınlarımıza istihdam sağlarken aynı zamanda hemşehrilerimizin ev ekonomilerine de katkı sağlamış olacağız” dedi.

Uluçay sözlerine şöyle devam etti; hanım kardeşlerimizin sosyal alanda etkileri artırmak hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturmak adına da belirli farklı birkaç noktada hanımlar lokali projemizi hayata geçireceğiz. Burada kadınlar çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekler. Aynı zaman da sporsal faaliyetlerini ve kültürel aktivitelerini huzurla gerçekleştirecekler. Bizlere her zaman destek olan hanım kardeşlerimize hizmet etmek boynumuzun borcudur dedi.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sonlandırıldı.