EKONOMİ GÜNDEM

MHP SEZER “ ŞEHRİN EKONOMİK YAPISI CANLANACAK”

Afyon’un ekonomik yapısını canlandırıp, istihdam alanları oluşturacağız

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, şehrin ekonomik yapısını canlandıracak projelerle istihdam sağlanacağını ifade ederek, “MHP’nin üretken belediyecilik anlayışıyla hayata geçireceğimiz projelerimizle şehrimizin çehresini değiştirerek, istihdam ve ekonomiye katkı sağlayacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, beraberindeki partililerle birlikte Konya yolu istikametinde bulunan tesisleri ziyaret ederek esnafın istek ve taleplerini dinledi. Daha sonra Afyon Nakliyatı ziyaret eden Küçükkurt, ardından Nakliyeciler Sitesi ve Kamyon Garajı esnafı ile bir araya geldi. Köken Plazanın ev sahipliğinde esnaflarla bir araya gelen Başkan Adayı Küçükkurt, AFMOD Derneği gönüllülerinin Özkan Ortaç’ın başkanlığında SMA hastası Mehmet Akif için düzenlediği etkinliğine katılarak araba ve modifiye tutkunları ile buluştu.

KASAPLAR ÇARŞISINDA YENİ YAPILANMAYA GİDİLECEK

Gittiği her yerde vatandaşların büyük teveccühü ile karşılaşan Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “Afyonkarahisar’ın tarihi çarşılarından Kasaplar Çarşısı’nda, mülk sahiplerinin hakları korunarak yeni yapılaşmaya gidilecek. Hak sahiplerinden bir bedel istenmeden şehrin tarihi ve turistik bölgesindeki bu çarşımızın, gastronomi turizmi başta olmak üzere turizm çalışmalarına katılması sağlanacak. Şehrin tarihi dokusu yanında bulunan Kadınlar Çarşısı, ismine uygun bir şekilde, hak sahiplerinin hakları korunarak kendi vasfına döndürülecek. Üretken kadınlarımızın ürünlerini pazarlama imkânı oluşturulacak olan bölgede kadınlarımıza yönelik sosyal donatılar yapılarak bölge zenginleştirilecek. Kadınlarımıza yönelik olarak şehrin her bölgesinde kurslar, spor imkânları ve sosyal imkânlar sağlanacak. Şehrin genelinde kadınlarımızın, tuvalet, abdest, ibadet gibi ihtiyaçlarına yönelik düzenlemeler yapılacak.” ifadelerini kullandı.

TARIM FAALİYETLERİ DESTEKLENİP LOJİSTİK MERKEZLERİ KURULACAK

Belediye bünyesinde Tarımsal Faaliyetler Şubesi kurulacağını dile getiren Başkan Adayı Küçükkurt, “Tarım alanlarında tarımsal üretim ve seracılık faaliyetleri Belediye eliyle kurulup geliştirilecek. Üretken belediyecilik örneklerinin sergileneceği bu çalışmalar sayesinde kar amacı gütmeden istihdam artırılacak, üretim sağlanacak. Afyonkarahisar’ın fuarlar ve kongreler merkezi olabilmesi için yeni bir Fuar ve Kongre Merkezi oluşturulacak. Burada gerçekleşecek organizasyonlar ile şehrin ekonomik yapısı canlandırılacak, Türkiye’nin kavşak noktasında yer alan Afyonkarahisar birçok organizasyona ev sahipliği yapacak. Tüm karayolu ve demiryollarının kesişim noktasında bulunan Afyonkarahisar’ın lojistik sektöründe de ortak kesişim noktası olması sağlanacak. Dev lojistik firmalarına Afyonkarahisar’da aktarma merkezleri kurmalarına imkân sağlanarak istihdam ve ekonomiye katkı sağlanacak.” şeklinde konuştu.